Ana sayfa Donanım Samsung, özellikleriyle bir ilk olacak Galaxy S5 Prime”ı, satışa sunabilir!

Samsung, özellikleriyle bir ilk olacak Galaxy S5 Prime”ı, satışa sunabilir!

0

Samsung‘un amiral gemi modeli Galaxy S5 haricinde, daha üst donanımlara sahip Premium sınıf bir akıllı telefon satışa sunacağı uzun süredir tartışılıyor ve bu cihazın Galaxy S5 Prime olacağı iddia ediliyor. Ağırlıklı olarak Güney Kore kaynaklarından elde edilen bilgilerin yanında şimdi görseller de gelmeye başladı. Yeni görseller Galaxy S5 Prime olduğu iddia edilen cihaza ait ayrıntılı bilgiler içeriyor.

 

Galaxy S5 Prime‘ın donanımı büyük farklılık gösterse de asıl farklılık tasarımında göze çarpıyor. Uzun süredir Samsung‘un yumuşak karnı konumundaki plastik kasa tasarımı Galaxy S5 Prime ile yerini alüminyum kasaya bırakacak. Cihazın alt kısmına hoparlör konumlandırılırken fiziksel tuşlar ise yerini korayacak. Tasarım olarak HTC One”ı hatırlatıyor. Galaxy S5 Prime donanım açısından LG G3‘ü hedef alıyor. 5.2 inçlik ekranda 2560×1440 piksel çözünürlüklü ekran kullanılmış.

 

 

Samsung Galaxy S5 Prime, dünyanın ilk Snapdragon 805 yongasetli telefonu olacak

 

Telefon gücünü; Snapdragon 805 yongasetinden alıyor. Eğer iddialar doğruysa tanıtıldığında Galaxy S5 Prime, dünyanın ilk Snapdragon 805 yongaseti içeren cihazı olarak tarihe geçecek. iPhone 6“da olması beklenen çoğu özelliği Samsung duyup Galaxy S5“ine eklemişti. Samsung“un önünü kesecek bir hamle belki gelebilir. Snapdragon 805; mevcut mimariye göre daha yüksek performansı daha az enerji tüketerek sunan 4 adet Krait 450 çekirdeğine sahip. Yongaseti şu anki en iyi Adreno grafik işlemcisinden yüzde 40-50 arasında daha yüksek performans sunan Adreno 420 grafik işlemcisiyle donatılacak.

 

Cihazda 3 GB Ana Bellek, Android 4.4.3 işletim sistemi ile gelecek. Aslında Galaxy S5‘in yukarıda bahsedilen özelliklerle çıkacağı iddia edilmiş, Samsung‘un yüksek üretim rakamlarına ulaşamayacağı endişesi nedeniyle yeni bir sürüm olmasına karar verildiği gündeme getirilmişti. Samsung Galaxy S5 Prime modelinin Haziran ayının sonlarına doğru tanıtılacağı iddia ediliyor ki bu tarihte Apple“ın meşhur WWDC 2014 etkinliği tarihi. Burada yeni bir iPhone ve iOS bombası görebiliriz. Türkiye’ye geliş tarihi de dünya çıkış tarihinden bir ay sonra gerçekleşebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here