Ana sayfa Haber Samsung Opera Max”i ölümden kurtardı

Samsung Opera Max”i ölümden kurtardı

0

İlk veri dostu mobil tarayıcılardan olan Opera Max, güvenilir olmayan WiFi bağlantılarına karşı koruma ve VPN gibi gizlilik odaklı bazı özellikler de eklemişti. Oldukça popüler olan uygulama 500.000’in üzerinde indirilmiş, fakat yine de ana firma Opera’nın geçtiğimiz yıl uygulamanın artık çıkarılmayacağına dair bir  duyuru yapmasına engel olamamıştı. Opera, çinli firmalardan oluşan bir konsorsiyuma aitti. 

Konsorsiyumun o zaman yaptığı bildiride şöyle söyleniyordu: “Opera, Opera Max’ı artık çıkarmamaya karar verdi. Bu ürün, tarayıcı ürünlerimizden kısmen farklı bir değer ifade etmekle birlikte, Opera için de farklı bir odak noktasını temsil ediyor. Bu nedenle tarayıcılarımıza ve diğer yeni servislerimize odaklanacağız.”

Samsung ise bugün yaptığı açıklamayla bu servisi satın aldığını ve adını ‘Samsung Max’ olarak değiştirdiğini duyurdu. 

Opera Max kullanıcılarına yeni bir güncelleme gönderilecek ve tarayıcıları artık Samsung’un sahibi olduğu versiyona dönüştürülecek. Diğer kullanıcılar Android uygulamasını Play Store‘dan ya da Galaxy Apps store’dan indirebilirler. Fakat kötü haber şu ki, uygulama sadece Samsung marka telefonlarda çalışacak. 

Samsung ek olarak bu uygulamayı, son yıllarda gelişme kaydeden bazı ülkelerde, ön yüklemeli olarak çıkarmayı düşünüyor. Bu ülkeler Arjantin, Brezilya, Endonezya, Meksika, Nijerya, Güney Afrika, Tayland ve Vietnam olarak bildirildi. 

Samsung’un servis için ne kadar ödediği ya da ödeme yapıp yapmadığı bilinmiyor ama, zaten ölüme terk edildiği için ödeme yapılmışsa da yüksek bir ücret olacağını düşünmüyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here