Ana sayfa Mobil SAMSUNG Omnia II i8000

SAMSUNG Omnia II i8000

0

Bir telefondan daha fazlası…

SAMSUNG Omnia II i8000   SAMSUNG Omnia II i8000,  zengin bir mobil iletişim cihazı. öncelikle tasarımından başlarsak, cihaz ilk bakışta Samsung”un Jet modeline benziyor. 11,9 mm inceliğindeki cihaz, 3,7 inç”lik Amoled ekrana sahip ve kalem kullanmadan dokunuşa duyarlı olarak tasarlanmış. Ancak dokunmatik ekran kapasitif olarak değil dirence bağlı olarak hareket ediyor. Sanal klavyesinde yer alan tuşlar biraz küçük. Bu da örneğin mesajlaşma sırasında oldukça zaman kaybettiriyor.

Ekran, yüzde 80″e varan parlak renkleriyle gün ışığında bile net görüntü sunuyor. Yuvarlak hatlı bir küpü andıran cihazda bulunan çağrı tuşları, biraz büyük. Cihazın sağ yanına kilit, kısayol ve kamera tuşları yerleştirilmiş. Sol tarafta ise, ses kontrol tuşları bulunuyor. 3 adet ana ekranının yanı sıra widget çubuğuyla uygulamalara erişiminizi daha kolaylaştırabiliyorsunuz.

Omnia II i8000, Microsoft Windows Mobile 6.1 işletim sistemi ve 800MHz”lik işlemciye sahip. Ancak telefonun açılması sırasında biraz yavaş olduğunu söyleyebiliriz. Cihazda bluetooth bağlantısının yanı sıra Wi-Fi, 3G ve HSPA bağlantıları da bulunuyor. İnternet gezintisi sırasında aynı anda birden fazla uygulama açmak mümkün oluyor. İnternette yüklü gelen Opera tarayıcısı da bilgisayarınız üzerinden eriştiğiniz tüm sitelere kolayca erişim sağlıyor.

 

 

 

Medya merkezi

Telefonda yer alan 5 megapiksel kamerayla oldukça net fotoğraflar ve video çekme mümkün. Hatta kullandığınız efektlerle nostajik fotoğraflar bile yaratmanız mümkün. Hızlı nesneleri çekmek isterseniz, bunu ağır çekim kaydedebileceğiniz bir özellik de eklenmiş. Dijital çerçeve özelliği sayesinde çektiğiniz fotoğrafları, ekranınızda her zaman görebiliyorsunuz.

Ayrıca standart Media Player uygulamasının yanı sıra DivX oynatıcı, FM radyo, ortamdaki müziği tanımlamayı sağlayan Midomi uygulaması, Qik, streaming video oynatıcı ve DLNA bağlantı sihirbazı da medya özelliklerini güçlendirmiş.Samsung i8000 Omnia II, hafıza kartına yüklü olarak gelen Route66 programı sayesinde sizi bulunduğunuz noktadan gitmek istediğiniz adrese sesli, Türkçe ve tamamen ücretsiz olarak yönlendirebiliyor. Sahip olduğu GPS (Global Positioning System) alıcısı sayesinde uydulara, ücretsiz bir şekilde bağlanarak dünya üzerinde bulunduğunuz yeri enlem ve boylam olarak gösteriyor. Kişisel bilgi yönetiminiz için, ajanda, takvim, alarm, akıllı dönüştürücü ve kartvizit tanıma gibi özelliklere bulunuyor. Ama yine belirtmeliyim ki, telefon kapalıyken alarmın çalmaması konusunu Samsung bir daha gözden geçirmeli!

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here