Ana sayfa Haber Samsung NX Club ve Mimar Sinan Üniversitesi ile bir araya geldi

Samsung NX Club ve Mimar Sinan Üniversitesi ile bir araya geldi

0

Fotoğraf severler ve fotoğrafçılar 20 ağustos 2014 tarihinde fotoğraf dünyasına yenilikçe çalışmalar yapan Samsung NX Club ile 19 ağutos Dünya Fotoğraf Günü“nde, fotğrafın 175.yaş gününü kutladı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar üniversitesi Fotoğraf Bölümü işbirliğiyle, üniversitenin Fındıklı kampüsünde gerçekleştirilen etkinlikte bir araya geldi.

 Etkinlik kapsamında, ilk kez 2008’de sergilenen ve MSGSü Fotoğraf Bölümü mezunu basın mensubu fotoğrafçıların eserlerinden oluşan “Baykuşun Objektifinden” Sergisi, fotoğrafseverlerin beğenisine sunuldu. Serginin yanısıra Türk fotoğrafının büyük ustalarının “İstanbul” temalı odyovizüel gösterisi ve Fotoğraf Bölümü”nün şeçme projeleri de bu etkinlik kapsamında katılımcılarla buluşmuş oldu. Ersin Alok, İbrahim Zaman, Gültekin çizgen, Güler Ertan, Sabit Kalfagil, Ozan Sağdıç, Ali öz, Mustafa Seven, Mehmet Bayhan gibi fotoğrafın duayen isimlerinin konuk olduğu ve katılımcılara TEMA Vakfından birer fidanın hediye edildiği etkinlikte aynı zamanda, dünyaca ünlü müzisyen Okay Temiz, ziyaretçilere keyifli bir perküsyon dinletisi sundu.

Samsung Türkiye Dijital Görüntüleme ürün Grubu Satış ve Pazarlama Müdürü Cenk Güler, etkinlikte gerçekleştirdiği konuşmasında fotoğrafçılığın gerçek emekle geliştiğinin altını çizerek, şunları söyledi: “İlk yıllarından itibaren insanın hayatına doğrudan tanıklık eden fotoğraf, bu uğurda gönül vermiş kişilerin değerli emekleri sayesinde, yıllar içinde hayatın her alanında kendine benzersiz bir yer edindi. Bakış açısıyla ana hayat veren ve anı zamanın ötesine taşıyan bütün değerli fotoğraf sanatçıları, övgüyle anılmayı hak ediyor. Mimar Sinan Güzel Sanatlar üniversitesi” Fotoğraf Bölümü işbirliği ile , Dünya Fotoğraf Günü“nü bu yıl da , usta isimler ve tüm fotoğrafseverlerle kutlamaktan dolayı çok mutluyuz. Samsung olarak, bu keyifli etkinliği gerçekleştirmekten ve teknolojimizle fotoğrafçılığın gelişmesine katkı sağlamaktan dolayı gurur duyuyoruz.”

Mimar Sinan Güzel Sanatlar üniversitesi Fotoğraf Bölüm Başkanı Prof. Nihal Kafalı ise şu sözlerle etkinliği değerlendirdi: “Mimar Sinan Güzel Sanatlar üniversitesi Fotoğraf Bölüm Başkanı Prof. Nihal Kafalı ise konuşmasında Fransız Bilimler Akademisi’nde fotoğrafın bulunuşunun ilanının 175. Yılını, Samsung NX Club işbirliğinde kutlamaktan; Türkiye’nin en köklü ve tek sanat üniversitesinin, dinamik kadrosu ile gelecek vizyonunu sürekli geliştiren bir Bölümü olarak fotoğrafa, fotoğraf sanatçılarına ve fotoğraf eğitimine verdiği değeri, gerçekleştirdiği etkinliklerle gösteren sektörel paydaşları ile birlikte çalışmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi ve sözlerini “Bu güzel ve zengin etkinlikte duayen fotoğrafçılar, fotoğraf eğitimine yıllarca emek vermiş değerli hocalarımız ve fotoğrafseverlerle birlikte olmaktan ayrıca öğrencilerimizin ve basında görev alan mezunlarımızın çalışmalarını değerli konuklarla paylaşmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz.” diyerek bitirdi. Etkinliğe aynı zamanda, Samsung NX Serisi fotoğraf makineleri kullanıcılarını buluşturan NX Club platformu üyeleri de katıldı.NX Club, NX Serisi kullanıcılarının bir araya gelerek iletişim kurabildikleri, fotoğrafçılık ve yeni NX ürünleriyle ilgili eğitim programlarını ve fotoğraf severlerin keyifle katılabileceği sosyal etkinlikleri içeren bir platform olma özelliği taşıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here