Ana sayfa Donanım Samsung NV24HD

Samsung NV24HD

0

Samsung, HD özellikli dijital kameralarıyla dijital görüntüleme alanında çığır açıyor

Samsung NV24HD
Samsung, NV serisinin başarısını devam ettiriyor. Klasik görünümü ve özellikleri ile fark yaratan NV24, bu ayın HD video çekim özelliğine sahip tek test konuğu oldu. Daha önceki sayılarımızda inceleme fırsatı bulduğumuz NV30 ile benzer bir görünüme sahip olan NV24, elinize rahatlıkla oturan bir yapıya sahip. Siyah renkli sağlam metal gövdesi ile ağır bir makine imajı vermesine rağmen, elinize aldığınızda hafifliği ile sizi şaşırtıyor. Samsung NV24 dijital fotoğraf makinesi, artık Samsung’un kalitesi ve tasarımının bir işareti olan mavi renkli zarif halkayı üzerinde taşıyor. Kameranın ön kısmında, ileri doğru çıkıntı oluşturan kauçuk bir grip bulunmakta, bu şerit grip sayesinde kamerayı kavramanız kolaylaşıyor. Makinenin üst kısmında açma düğmesi ve iki adet menü tekeri bulunmakta. Mod tekeri üzerinde Auto, P, M, Dual (Titreşim önleyici), Portre ve Gece çekim modları,  Scene ve Video modları bulunuyor. Fotoğraf stilini belirlediğiniz diğer tekeri kullanarak retro, klasik, soğuk gibi renk efektlerini kullanabiliyorsunuz.
Samsung NV24 dijital fotoğraf makinesi 10 MP resim çözünürlüğü ve ISO 3200 ışık duyarlılığı ile daha parlak, daha net ve daha zengin detaylara sahip fotoğraflar çekilmesine olanak tanıyor.

NV24HD ile kullanıcılar fotoğraflarını geniş LCD veya plazma ekranlarında süper HD kalitesinde izleme şansına kavuşuyorlar. Samsung NV24HD kamera beraberinde gelen uzaktan kumanda aleti tüm uyumlu Samsung televizyon alıcılarıyla kullanılabiliyor.  Cihaz ile video görüntüler saniyede 30 kare çekim hızında, 720p çözünürlükte kaydedilebiliyor ve 2.5 inç genişliğindeki AMOLED LCD ekranda izlenebiliyor. Kameranın 2.5 inç AMOLED ekranı daha hızlı bir tepki süresi, daha geniş görüş açısı ve daha yüksek görüntü kalitesi sunmak üzere özel olarak tasarlanmış.

NV24HD dijital fotoğraf makinesi çift görüntü sabitleme sistemine sahip. Bir adet optik ve bir adet de dijital görüntü sabitleme fonksiyonundan oluşan bu çifte sistem sayesinde kullanıcıların elde edeceği görüntü kalitesinin son derece yüksek olması ve bulanıklık etkisinden uzak, doğru pozlama değerlerinde fotoğraflar elde edilmesi sağlanmış. Kameranın dikkat çeken diğer özellikleri arasında daha hızlı ASR (Gelişmiş Titreşim Engelleyici), ISO 3200 değerine destek veren gelişmiş noise (gren) azaltma sistemi ve arka plan aydınlatmalı koşullarda gölgede kalan nesnelerin ışık durumunu daha iyi sonuçlar elde etmek üzere dengeleyen bir lokal kontrast kontrol fonksiyonu yer alıyor.

Samsung NV 24, kolay ve rahat kullanım sağlayan Smart Touch (Akıllı Dokunmatik) kullanıcı arayüzüne sahip. Bu sayede tek bir dokunuşla fotoğraflar izlenebiliyor, menüde dolaşılabiliyor veya değişiklik yapılabiliyor. NV24″te aynı zamanda geliştirilmiş görüntü işleme teknolojisi bulunuyor. Bu teknoloji sayesinde kameranın ultra incelikteki gövde yapısı içerisinde görüntü üzerindeki işlemler daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Kameranın dikkate değer diğer özellikleri ise; daha hızlı ASR (Advanced Shake Reduction/Gelişmiş Titreşim Engelleyici) ve ISO 3200 değerine destek veren gelişmiş noise (gren) azaltma sistemi.
Şarj edilebilir bir bataryaya sahip olan Samsung NV24 USB bağlantı aracılığı ile şarj edilebiliyor.

Teknik özellikler

Firma: Samsung
Etkili Piksel: 10.2
Maks. çözünürlük: 3648×2736
Optik zoom: 3x
Video Kaydı: Var
Bellek Tipi: SD/MMC/SDHC
Verilen Bellek: 20 MB
İmaj Formatı: JPEG
Batarya: Lityum iyon
Ağırlık: 173 gr.
Boyutları: 98.5x61x18.95 mm
Fiyat: 699 YTL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here