Ana sayfa Donanım Samsung NV100HD

Samsung NV100HD

0

14.7 MP çözünürlük ve profesyonel özellikler bir arada 

Samsung NV100HD
 

İnceleme sayfalarımızın son konuğu Samsung”un en yeni üyelerinden NV100HD. Görünümüyle diğer kompaktlardan ayrılan ince ve zarif bir gövdeye sahip olan NV100HD, 14.7 MP çözünürlüğü ve diğer özellikleri ile performans yarışında da ipi göğüsleyen ürünlerden. Farklı tasarımı ve ince ana hatları ile klasik bir makine görünümünde olan NV100HD, elinize rahatlıkla oturan bir yapıya sahip. Gümüş renkli sağlam metal gövdesini kırmızı bir üst şeritle tamamlayan NV100HD, ağır bir makine imajı vermesine rağmen elimize aldığımızda hafifliği ile bizi şaşırtıyor. NV100HD”nin tamamı siyah ya da üst paneli siyah gövdesi titanyum gibi farklı renk seçenekleri de bulunuyor.

NV 100HD”nin öne çıkan en önemli özelliği 14.7 MP çözünürlüğe sahip olması. Dijital kompakt makinelerdeki en yüksek çözünürlük değerine ulaşan NV100HD”de, Samsung’a özgü sezgisel kullanım özellikli Smart Touch 2.0 kullanıcı arayüzü bulunuyor. Smart Touch kullanıcı arayüzü kameranın özellikleri arasında dolaşımı kolaylaştırırken ‘Matrix Menu’ özelliği de kullanıcıların fonksiyonları her zamankinden daha hızlı değiştirmelerine olanak tanıyor. Kullanıcılar, kameranın dokunmatik ekranındaki Smart Touch kullanıcı arayüzü sayesinde örneğin parmaklarıyla bir X hareketi yaparak dosya silme işlemini yerine getirebiliyorlar.

NV 100HD”de geniş açılı (28mm), 3.6x optik zooma sahip Schneider Kreuznach objektif bulunuyor. 3 inç’lik dokunmatik ekranı ise menüler arasında kolay geçiş yapabilmeye ve fotoğrafları daha net görüntülemeye olanak tanıyor.

Samsung NV100HD”de Mükemmel Portre Sistemi olarak adlandırılan ve Yüz Tanıma Teknolojisi, Gülümseme Deklanşörü ve Göz Kırpma  modlarından oluşan bir sistem bulunuyor. Yüz Tanıma teknolojisi fotoğraf karesi içerisindeki insan yüzlerinin netleme pozlama değerlerinin maksimum kalitede olmasını sağlarken Göz Kırpma özelliği de gözü kapalı kişileri tespit ederek çekimin tekrar yapılmasını sağlıyor. Bir diğer kullanışlı özellik de fotoğraf karesindeki kişilerden biri gülümsediğinde otomatik olarak çekimi gerçekleştiren Gülümseme Modu.

Samsung NV100HD

Yüksek tanımlı (HD) fotoğraf ve1280 x 720 piksel çözünürlüğünde film çekimi yapabilen NV100HD, fotoğraflarınızı HDTV özellikli bir televizyonda sevdiklerinizle paylaşmanıza olanak sağlıyor.

Samsung NV100HD  


Tasarım
: 95
özellikler : 85
Görüntü : 85
Kullanım : 85

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here