Ana sayfa Donanım Samsung, Notebook 9 Ultrabook serisini yeniliyor

Samsung, Notebook 9 Ultrabook serisini yeniliyor

0

Bu  yıl içerisinde Notebook 9 serisini yenileyen Samsung, 2018 yılında da yenileme yapacak. Firma, gelecek ay yapılacak CES etkinliğini beklemek yerine, bugün üç yeni modelini açıklıyor. Bunlardan ilki Samsung”un Notebook 9 Pen modeli. 13.3 inç, 2-in-1 özelliğinde olan notebook, isminden de anlaşılacağı üzere S Pen kalemini içeriyor.

Samsung Note 9 Pen”i, Intel”in 8. Nesil Core i7 işlemileri, 16GB”a kadar RAM ve 512 GB SSD hafıza ile güncelliyor. 1920 x 1080 olan ekran çözünürlüğü, daha yüksek bir çözünürlük seçeneği olmaması noktasında hayal kırıklığına neden oluyor. Lenovo”nın yoga tabletlerinde olduğu gibi Samsung”un Notebook 9 Pen modeli de tablet ya da çizim amaçlı olarak kullanılmak üzere farklı yönlere kaydırılabiliyor. Windows 10″a sadece yüzünüzle giriş  yapmada kullanılacak bir Windows Hello ile birlikte microSD, klasik USB girişi, tekil USB- girişi ve HDMI girişini bir araya toplamış.

Aynı zamanda klasik Notebook 9 modellerini de yenileyen Samsung, ekran boyutlarını 13.3 inç ve 15 inç olarak güncelliyor. Her iki model de Intel”in 8. Nesil Core i7 işlemcilerine, 16 GB”a kadar RAM”e, 1 TB”a kadar SSD hafızaya sahipler. 15 inç”lik model aynı zamanda Nvidia”nın MX150 bağımsız ekran kartı çipine sahip olacak, opsiyonel olarak. Fakat her iki modelin paneli sadece 1920 x 1080 boyutlarında. Her bir varyantı USB 3.0 girişleri, HDMI girişi, microSD hafıza, tekil USB-C girişi ile donatan Samsung, 15 inç USB-C girişini Thunderbolt 3 ile desteklemenin yanında, büyük olan model için ekstra USB 2.0 girişi de konumlandırıyor.

Samsung ilginç bir şekilde bugüne kadar laptop modellerinde kullandığı en büyük ve güçlü bir bataryayı da kullanıyor yeni modellerde. 75W Hexacell bataryası ile batarya ömründe önemli bir artış sağlanacak olmalı. Hem Samsung Notebook 9 Pen, hem de Notebook 9 2018 yılı başlarından itibaren piyasaya sürülmeye başlanacak. önümüzdeki CES etkinliğinde daha yakından bir görüş sağlama imkanını elde edebileceğimizi düşünüyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here