Ana sayfa Haber Samsung Note 7 yerine S7 Edge ve üzerine 600 TL veriyor

Samsung Note 7 yerine S7 Edge ve üzerine 600 TL veriyor

0

Samsung Note 7“lerin patlama vakaları, cihazları yenileme süreci ve sonrasında da değişen cihazlarda yaşanan patlamalar sonrası Samsung, Note 7“lerin üretimini durdurma kararı almıştı.

Bu karar sonrası Note 7 kullanıcıları cihazları nasıl iade edeceklerini merak etmeye başlamıştı. Samsung iade süreciyle ilgili olarak Note 7 kullanıcılarına Galaxy S7 Edge“yi üzerine para iadesi yaparak değiştirmeyi teklif etti. Samsung Türkiye”de benzer bir teklifle kullanıcıların karşısına çıktı.

Mevcut cihazınızı iade edip yerine Galaxy S7 Edge almayı tercih ederseniz Samsung Türkiye size cihazla birlikte 600 TL para iadesi yapıyor. Eğer cihazı tamamen iade etmek isterseniz ise Samsung Türkiye size 3600 TL para iadesi yapacak. Ayrıca Note 7 ile birlikte satın aldığınız aksesuarların bedelleri de geri ödenecek. Yalnız aksesuarlar için ödeme belgesi ibraz edemezseniz cihaza göre 50 TL ile 100 TL arasında bir ödeme yapılacak.

Nakit iadesi almanız için cihazın yurt içi kayıtlı olması yeterli. Kısacası yurt dışından ucuza getirilen ya da ikinci elden ucuza Note 7 alan kullanıcılar kâra geçecek gibi görünüyor. Galaxy S7 Edge“nin Teknosa fiyatı 3.299 TL, bu taraftan bakınca Note 7″yi iade edip S7 Edge almak iyi bir anlaşma gibi.. Ancak Samsung Türkiye garantili en ucuz fiyatı veren hepsiburada.com“dan S7 Edge“yi 2.669 TL”ye almak mümkün. Böyle bakınca ise Note 7“yi iade etmek ve yeni bir cihaz satın almak daha iyi bir yol gibi görünüyor. Türkiye piyasasında cihazın fiyatının bu kadar değişkenlik göstermesi belli ki Note 7 kullanıcılarını mağdur edecek.

Note 7“yi operatör aracılığıyla daha pahallıya alan kullanıcıları ise Samsung Türkiye operatörlerine yönlendiriyor. Samsung”un duyurusuna bakılırsa operatörler sözleşmeleri kullanıcıya herhangi bir ceza yansıtmadan iptal edecek. Bu konuda daha fazla bilgiyi buradan elde edebilirsiniz. Doğrusu karışık bir süreç ve bu konuda Note 7 kullanıcılarının mağdur oldukları ortada. Türkiye”de cihazların değişim süreci sıkıntılı geçmişti, bakalım cihaz iadeleri ne kadar sağlıklı ilerleyecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here