Ana sayfa Haber Samsung”la ilgili bomba dedikodular

Samsung”la ilgili bomba dedikodular

0

Proje J, ucuz Galaxy Note 2, Exynos 5440 ve yeni tablet
 

Yeni hafta ile birlikte Samsung’la ilgili yeni dedikodular ve gelişmeler gündeme damgasını vurdu. Sammobile’da yer alanlara göre söylentilerden ilk dikkat çekeni Proje J. Aslında J, yeni Galaxy S’in kendisi. Eski söylentilere bakacak olursak S4; 5 inçlik Full HD AMOLED ekran, dört çekirdek işlemci, en son Android sürümü ve 13 megapiksel kamerayla gelecek. Sammobile’ın içerideki kaynağı bu özellikleri onaylamamış durumda, ancak kaynağın söylediğine göre yeni Galaxy, Proje J olarak adlandırılıyor.
 
Diğer söylentiye göz atacak olursak; Samsung, Avrupa bölgesi için daha düşük özelliklere sahip olan ucuz Galaxy Note 2 varyantı planlıyor. Firma her kesim için büyük ekranları denemek istiyor. Söylentilere göre bu cihaz SPEN’e sahip olmayacak ve Sammobile’a göre de sAMOLED ekran kullanmayabilir.
 

 
Yeni ve taze bir tablet dedikodusu da var. Söylentiler bu tabletin ASUS Transformer’a rakip olacağı yönünde. Belirtilene göre Samsung, QWERTY dock ile birlikte 13.3 inçlik tablet seçeneğini pazara getirmek istiyor.
 
Son gelişme ise Exynos çiple alakalı. Samsung’un çift çekirdekli Exynos 5250’si, ARM Cortex-A15 tabanlı tek çipi. Ancak ARM Cortex-A15 temelli dört çekirdekli Exynos 5440 çipinin geliştirildiği, Samsung’un Kernel Git sayfasında iyice gün yüzüne çıktı. Firma Exynos 5440 için yeni bir yama eklemiş durumda. Ancak saat hızı ve detaylar hakkında ise herhangi bir bilgi yok.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here