Ana sayfa Haber Samsung, kapalı kapılar ardında katlanabilir telefon prototipini sergiledi!

Samsung, kapalı kapılar ardında katlanabilir telefon prototipini sergiledi!

0

CES gibi tüketicileri üreticilerle buluşturan ve son teknolojiyi gösteren etkinlikler, üreticiler için her zaman önemli olmuştur. Bu etkinliklerde piyasaya sürmeyi planladıkları ürünleri daha satışa çıkarıp rezil olmadan kötü bir tepki alıp almayacağını görme fırsatı yakalarlar. Samsung da tam olarak aynı durumdan faydalanıyor.

Galaxy X çizimleri

Firmanın bir süredir üzerinde çalıştığı bilinen ve Galaxy X olduğu iddia edilen modeli, esnek bir ekrana ve gövdeye sahip olacak. Katlanabilir ekranlara talebin patlama yaşaması ve büyük müşterilerin ortaya çıkmasıyla birlikte üretimde darboğaz yaşanırken herkesin gözleri bu büyük müşterilerden biri olan Samsung’a çevrildi. Firmanın 2019’da çıkaracağı tahmin edilen modeli, iddialara göre CES 2018’de kanlı canlı görüntülendi.

Galaxy X çizimleri

7.3 inçlik bir ekrana sahip olduğu söylenen cihazın en-boy oranı ise neredeyse 21:9 seviyesinde. Telefonların gittikçe uzadığını öngören ve dalga geçen sosyal medya kullanıcıları sanıyoruz ki tam olarak haksız değillermiş. Cihaz, eski kapaklı telefonlar gibi katlanıyor, ancak bir nokta var. Cihazın iki tarafı birbiri üzerinde mükemmel şekilde kapanmıyor, arada hava boşluğu kalıyor. Bunun sebebi de muhtemelen hala eksik kalan teknoloji. Tasarım bize Microsoft’un bu yıl tanıttığı Surface Book’u hatırlatıyor. Onda da aynı şekilde klavye ile ekran arasında bir hava boşluğu kalıyordu. 

Samsung Galaxy S20 (gerçek değildir)

Fabrikalardan gelen söylentilere göre Samsung Mart ayına kadar esnek ekranların ARGE çalışmasına devam edecek ve Eylül ayında üretime başlayacak. Katlanabilir bir model olacağı düşünülen Galaxy X’in üretimine ise en erken 2018 Kasım ayında başlanacağı tahmin ediliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here