Ana sayfa Haber Samsung, iPhone X”dan, Galaxy S8″den kazandığından daha çok kazanacak

Samsung, iPhone X”dan, Galaxy S8″den kazandığından daha çok kazanacak

0

Wall Street Journal”ın yaptığı bir habere göre Samsung, Apple”ın sattığı her bir iPhone X”dan yaklaşık 110$ kazanacak.

Daha açık olarak ifade etmek gerekirse; Galaxy akıllı telefonlarını yapan ve firmanın, tüketicinin çoğunluğuna tanıdık olan yüzü “Samsung Electronics” değil de, Samsung”un firma olarak kendisi (yani holdingin parça üretim birimi). Journal”ın tahminine göre Samsung”un iPhone X”dan kârının o denli büyük olması bekleniyor ki, firmanın gelirlerinin Galaxy S8″in parçalarının üretiminden 4 milyar dolar daha fazla olacağı tahmin ediliyor.

Samsung, OLED ekranları, NAND flash hafızaları ve DRAM çipleri Apple”ın ihtiyaç duyduğu miktarlarda üretebilecek tek firma. Bu bileşenler Apple için ana gelir faktörleri. The Wall Street Journal”ın da belirttiği üzere bu parça siparişleri firmanın gelirinin yaklaşık %35″ine denk geliyor olması nedeniyle samsung”un parça ticaretinin büyük bir bölümünü oluşturuyor.

Apple ve Samsung gibi akıllı telefon işinde birbiriyle rakip olan iki firmanın teknoloji dünyasında bu tip enteresan bir ilişkiye sahip olabileceklerini gösteren yegane örneklerden biri olma özelliği gösteriyor bu durum. Aynı zamanda birbirlerine de inanılmaz şekilde bağımlı olduklarının bir göstergesi.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here