Ana sayfa Haber Samsung IFA 2015″te IoT teknolojilerini tanıtıyor

Samsung IFA 2015″te IoT teknolojilerini tanıtıyor

0

Samsung, Tizen teknolojilerini duyurduktan sonra Berlin’deki IFA 2015 fuarında yeni nesil IoT teknolojilerini duyurmaya başladı. Uyku teknolojileri, çamaşır makineleri, Ultra HD Blu-RAY oynayıcılar, şu sıralarda Berlin’de tanıtılan, sergilenen teknolojiler. Aynı zamanda Samsung, bazı uyku sağlığı uygulamalarını-yazılımlarını da bu teknolojiler aracılığı ile görücüye çıkardı. Samsung’un bu teknolojileri Tizen sistemiyle çalışıyor ve nesnelerin interneti platformuna yönelik geliştirildi. Aynı zamanda bu teknolojiler Samsung’un geçen yıl ortaklık açıkladığı SmartThings’in de teknoloji tedariği ile geliştirildi. Akıllı ev cihazları, akıllı ev-ofis hub’ları SmartThings markası altında Samsung tarafından satışa sunulacak. 

Samsung‘un uyku teknolojisi ev otomasyonu içerisinde çalışacak. Görseldeki çanağımsı cihaz yatak odasında uyku verilerini Samsung Galaxy modellerine toparlarken kişinin öksürüğüne kadar analiz tutarak sağlık çözümleri buluyor. Aynı zamanda uyku sırasında oda içerisindeki havalandırma yeterliliğini veya yetersizliğini de hesaplayarak ev otomasyonuna giriş sağlayarak oda içerisinde uygun havalandırma sağlayabiliyor.

Ayrıca bu teknoloji, evin ışıklandırma sistemiyle de senkronize çalışıyor. Yatak odasında uyuya kalındığı anda tasarruf için elektrikleri kapatabiliyor.

Bir başka standında Samsung‘un HDR teknolojili Blu-Ray oynatıcılar sergileniyor. İçerisinde Fox Entertainment‘ın sağladığı filmler, diziler var ve HDMI bağlantılı olarak TV’ye, projeksiyon cihazlarına bağlanabiliyor. Fiyatları bin dolardan yüksek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here