Ana sayfa Mobil Samsung i8910 HD

Samsung i8910 HD

0

HD televizyon keyfi cepte

Samsung i8910 HD
Samsung i8910 HD, Samsung”un Symbian işletim sistemiyle çalışan ilk tamamen dokunmatik cep telefonu olma özelliğini taşıyor. Fakat gözünüze ilk çarpan 3,7 inç”lik ekran oluyor. Kapalı haliyle bile anında dikkatleri üzerine çekiyor! Elbette ekranın büyüklüğü telefona da yansıyor. Samsung i8910 HD, geniş bir telefon. Geniş diyorum çünkü aslında hiç de kalın değil. Telefonun büyüklüğün tek sebebi ise devasa ekranı…

Ekranı çevreleyen gümüş şerit aşağıda bulunan üç tuşla bütünleşiyor. Bu tuşlar sizin de tahmin edebileceğiniz gibi; arama, sonlandırma ve menü”den oluşuyor. Yukarıda ekranın sol yanındaki bir kamera telefonun video konferans yeteneğine de sahip olduğunu gösteriyor. Samsung i8910 HD”nin sağ yanında ekran kilidi, kamera tuşu ve kapakla gizlenmiş bir USB girişi bulunuyor. Kamera tuşu normalde bir fotoğraf makinesinin deklanşörünün bulunması gereken yere konumlandırılmış. Böylece fotoğraf çekerken telefonu yan çevirerek bir fotoğraf makinesi gibi kullanabiliyorsunuz. Telefonun sol yanında ise ses seviyesi tuşları ve yine kapakla gizlenmiş microSD kart yuvası bulunuyor. Pili çıkarmadan microSD”yi takıp çıkarabilmek oldukça avantajlı. Telefonun tepesinde kapakla gizlenmiş bir de kulaklık girişi bulunuyor. Standart 3,5 mm”lik jak girişi istediğiniz kulaklığı kullanma imkanına sahip olacağınızı müjdeliyor.

Telefonun arkasında ise 8 megapiksellik bir kamera yer alıyor. HD video kayıt özelliği sayesinde sizin için değerli olan anları HD kalitesinde (720p) yakalamanızı sağlayan i8910 HD, ayrıca HD içeriklerini DLNA teknolojisi aracılığıyla kolaylıkla izlemenize de olanak tanıyor.

Gelelim şu çok konuşulan ekrana… AMOLED kalitesindeki ekran 720P HD video kayıt ve deşifre etme özelliklerine sahip. Fakat ancak ekranı açıp o deneyimi yaşadığınız zaman bir telefonun ekranının nasıl HD kalitesine gerçekten ulaşabileceğini görüyorsunuz. Gerçekten de Samsung i8910 HD”nin ekranı, inanılmaz renkler ve muhteşem bir netlik sunuyor.

Samsung”un dokunmatik arayüzü olan TouchWiz”i kullanan i8910 HD, widget”ları sayesinde oldukça kolay ve keyifli bir kullanım sunuyor. Solda duran ve istendiğinde gizlenebilen bir kolona istediğiniz uygulamaları yerleştirebiliyorsunuz. Ayrıca istediğiniz zaman bunları telefonun ana ekranına çekip kullanabiliyorsunuz. Kolay ve eğlenceli!

Samsung i8910 HD, ilk bakışta gözünüze biraz büyük gözükebilir fakat ekranının gerçekten büyüleyici olduğunu kabul etmek gerekiyor…

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here