Ana sayfa Haber Samsung her şeye rağmen yola devam ediyor, karşınızda 6GB RAM’li C9

Samsung her şeye rağmen yola devam ediyor, karşınızda 6GB RAM’li C9

0

Galaxy C9 temsili resim

Galaxy Note 7 kabusu hali hazırda Samsung”un başını ağrıtmaya devam ediyor. Buna rağmen Güney Koreli yeni cihaz üretmekten vazgeçmiş değil. Son olarak Galaxy C9″a ait olduğu düşünülen Geekbench test sonuçları sızdırıldı

Daha önce çin pazarına yönelik üretilen C5 ve C7 yüksek fiyatlarına rağmen çin”de iyi bir satış grafiği yakalamıştı. C serisinin en önemli özelliği metal alaşımından üretilen kasası. çin pazarında yer alan bir çok firma metal kasalı telefonlar ürettiği için C serisinde Samsung”un metal kasayı neden denediği ortaya çıkıyor. C serisinde Samsung”un tasarımsal açıdan geleneksel çizgisinin dışına taşarak  iPhone ve HTC benzeri bir şeritli tasarım denediği görülüyor. C9″un da bu hatlara sahip olup olmadığı henüz bilinmiyor. Ancak Samsung”un her seride kendine has bir tasarımsal çizgiyi koruduğu ortada. Bu yüzden diğer C serisi cihazlara benzer bir C9 görebiliriz.

Peki ama C9″da çin”e yönelik bir telefon mu? Doğrusu ilk başta çin pazarına sunulacağı kesin gibi görünüyor. İlerleyen zamanlarda Amerika ve Avrupa pazarına da sunulabilir. Türkiye”ye gelip gelmeyeceği ise kesin değil.

Cihazın özelliklerine gelirsek, Ekran Full HD çözünürlüğünde ve AMOLED. Sekiz çekirdekli Snapdragon 652 çipset ve grafik işlemci olarak ise Adreno 510 kullanılmış. RAM ise 6GB olarak belirlenmiş.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here