Ana sayfa Haber Samsung Gear IconX incelemesi: Gayet iyi

Samsung Gear IconX incelemesi: Gayet iyi

0

 

Müzik dinleme deneyimini inovatif özelliklerle birlikte sunan, ilginç bir kulaklık tanıtıldı geçtiğimiz aylarda. Kısa süre önce ülkemizde de teknoloji raflarındaki yerini almaya başlayan bu model kablosuz ve suya dayanıklı Samsung Gear IconX. Aynı zamanda yenilikçi kullanım şekiller de vaat eden aygıta yakından bakıyoruz…

Teknik özellikler

Tamamen kablosuz bir tasarımla geliyor Samsung Gear IconX. Bluetooth 4.1 üzerinden cihazlara eşleştirilip kullanılıyor. Bununla birlikte sadece müzik keyfi değil, aktivite takibi gibi sensör tabanlı bir dizi özelliği de bünyesinde barındırıyor. İvmeölçer ve nabız sensörüne sahip olan aygıt, kesinlikle “klasik” bir kablosuz kulaklık değil. çok daha fazlası…

Her biri 6.3 gram ağırlığa sahip kulaklıklarda 47 mAh kapasiteli pil bulunuyor. Birlikte geldiği kutusu, aynı zamanda bir şarj istasyonu görevi görüyor. Toplamda 315 mAh pil kapasitesine sahip kutusu ile hareket halindeyken de kulaklıklarınızı şarj edebiliyorsunuz. Evet, maalesef sadece 5 saat civarı bir şarj dayanıklılığı sergiliyor. En önemli handikabı bu diyebiliriz. Şarj kutusuna konulduktan sonra 1,5 saatte tam dolu pil durumuna geçiyor. özetle sıklıkla şarj edeceğiniz bir ürün Gear IconX.

4 GB RAM”e sahip, böylelikle binlerce şarkıyı kulaklarınızda taşıyabiliyorsunuz. Son derece yeterli bir depolama alanı sunulmuş.

Kulaklarında mikrofon bulunuyor. Böylelikle telefon görüşmeleri de gerçekleştirilebiliyor. MP3,WMA,WAC,AAC ve M4A gibi ses formatlarını yardımcı yazılımı ile birlikte kulaklıklarda dinleyebiliyorsunuz.

üründe ilginç bir detay olarak dış ortamdaki seslerin duyulabilmesini sağlayan bir özellik bulunuyor. Aktif edilmesinin ardından sizi dış ortamdan izole etmeden müzik dinlemeye davet ediyor ürün. İnovatif bir devam olduğunu belirtmek gerek.

ürün, Samsung Gear uygulması üzerinden kontrol edilebilir formda. Eşleştirme işleminin ardından akıllı cihazınızdaki uygulama ile Gear IconX”i yönetebilirsiniz. Ayrıca şarj durumu da görülebilmekte. Ses kalitesi ortalama seviyede. Tizler iyi ama baslar daha başarılı olabilirdi.

Tasarım

Gear IconX, fütüristik görünümlü bir kablosuz kulaklık modeli. Standartların ötesinde bir görsel yapıya sahip. İlginç görünüyor, aynı zamanda kullanışlı ve rahat. Kulaklarınızı rahatsız etmeyen bir tasarımla geliyor olması önemli bir artısı. Gayet konforlu.

İlgi çekici ve konforlu bir tasarımla geliyor olmasının yanında son derece inovatif. Aygıtın kontrolü için temel tercih üzerindeki dokunmatik kontroller olacak. Klasik düğme ile cihaz yönetiminden fazlasını sergiliyor özetle. Buradan kaydırma gibi hareketlerle birçok işlemi gerçekleştiriyorsunuz. Suya dayanıklı model, yoğun yağmur altında dahi güvenle kullanım için ideal.

Sonuç

Samsung”un 2016 yılındaki ilgi çekici hamlelerinden biri de hiç şüphesiz Gear IconX adlı kablosuz kulaklık modeli. Tasarım ve kullanım açısından ilginç bir alternatif maiyetinde olduğu açık. Ancak özellikle şarj konusunda ciddi bir eksikle birlikte geliyor, 5 saat civarı şarj dayanıklılığına sahip olduğu için yaklaşık olarak 2 günde bir, bazı kullanıcılar için her gün şarj edilmesi gerekebiliyor.

Artılar:

Tasarım

Dokunmatik yüzey

Kablosuz

Uygulama üzerinden kontrol

Hafif ve konforlu

Eksiler:

Pil performansı

Fiyat

Baslar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here