Ana sayfa Mobil Samsung Galaxy Tab 3 8.0

Samsung Galaxy Tab 3 8.0

0

Galaxy Tab 3 tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaya yeter.
 

Samsung Galaxy Tab 3, Mini tabletler kategorisinde yer alıyor.Galaxy Tab serisinin en yeni üyesi olarak piyasaya çıkan Galaxy Tab 3″ü test merkezimizde inceleme altına alıyoruz. Galaxy Tab 3 8″inç lik modeli Android 4.2.2 Jeally Bean işletim sistemi ile geliyor. Cihazın taşınması oldukça kolay hatta biraz bol pantolon giyiyorsanız arka cebinizde bile taşıyabilirsiniz.

Galaxy Tab 3″ün ilk olarak tasarımına göz attığımız zaman, boyutu hariç Galaxy Tab serisinden olduğunu belli ediyor. Kullanılan plastik alaşımlı gövde materyalleri elden kaymayacak bir yapıda. Böylelikle tek el ile kullanırken cihazı kavrama konusunda sıkıntı yaşamıyoruz.Tipik Samsung tabletlerde olduğu gibi tabletin etrafını ince bir metal çizgi çerçeveliyor.Orta kısmında Samsung”un alışkın olduğumuz Home butonu bulunuyor. Geri ve Menü tuşları da dokunmatik olarak geliyor. 8 inç modelin tuşları, oldukça kolay erişimli noktalarda bulunuyor.
 


 
Cihazın biraz 8″inç”lik LCD ekranınından sizlere bahsedelim. Cihazın ekran çözünürlüğü 800×1280 piksel. PPI değeri 184 retina ekran değil harika bir çözünürlük desteği sunmuyor. Ancak 8 inçlik bir tablet için ihtiyacımız için gerekli olan tüm gereksinimlerimizi karşılamamıza yetecektir.Adapt Display teknolojisi ile gelen tablette okuma modu bulunuyor. Bu da bazı uygulamalar sayesinde yazıların daha rahat okunmasının sağlanması anlamına geliyor. Android 4.2.2″nin Samsung TouchWiz arayüzünü kullanan cihazda Multi Windows seçeneği de destekleniyor. Bu sayede çoklu ekranda uygulama çalıştırabilirsiniz. Cihazda Exynos 4212 çift çekirdekli, 1.5 GHz işlemci, Mali 400 grafikler ve 1.5 GB RAM yer alıyor. 3D oyunlar için tam anlamıyla uygun bir tablet olmasa da oyun oynarken takılmalar yaşanmıyor. Cihazın 16 ve 32 GB olmak üzere iki ayrı versiyonu bulunuyor. Ayrıca mikro SD kart girişi de mevcut. Wi-Fi versiyonu ve 4G destekli versiyonu, 5 MP otomatik odaklama özelliğine sahip arka kamerası da mevcut.Kamera ara yüzünde Panorama, Beauty Face, Sports ve Gece modları gibi çoğu tablette yer almayan kamera çekim özellikleri bulunuyor. 4450 mAh batarya kapasitesiyle 8 saat kullanım süresi sunuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here