Samsung Galaxy S9 Plus inceleme

Samsung yeni amiral gemisi S9 Plus, gelen yeni özellikler ve mükemmel kamerası ile öne çıkıyor.

 

Samsung insanların büyük umutlarla beklediği yeni amiral gemisini sonunda tanıttı ve S9, S9+ modellerini satışa çıkardı. Selefi Galaxy S8+ ile neredeyse ikiz kardeş gibi olmaları ve telefonun kalitesi ve mükemmel kamerası göz önüne alınınca, Samsung sancak gemisi denilen modelinin eskimesini göze alamayıp ufak bir kaç yama ile S serisine taze bir kan getirmiş diyebiliriz.

Kutusunda hızlı şarj aleti ve usb type-c şarj kablosu, usb – usb type-c dönüştürücü ve akg’nin bir kulaklığı ve kulak pad’leri bulunmakta. 
İncelememizde kullandığımız Samsung Galaxy S9+ modeli, selefinin tasarım olarak neredeyse aynısı. Büyük parlak kavisli bir ekran ve kaliteli malzemeden üretildiğini sonuna kadar hissettiren bir telefon. Metal cam malzeme ile dizayn ettiği telefonlarla kendisine bir yol açan Samsung sanırım iyi olanı değiştirmeme mottosunu fazlasıyla benimsemiş, parmak izi sensörü dışında. Parmak izi sensörü, bu sefer doğru yere konumlanmış gibi. Daha doğrusu selefinde yapılan yanlışlık giderilmiş ve ait olduğu yere dönmüş.

Samsung Galaxy S9 Plus ve Galaxy S9 farklılıkları

Ekran boyutu, inç başına piksel, ekran çözünürlüğü de değişmemiş. Telefonun alt kısmında ortada usb-c girişi, hoparlörler, mikrofon ve 3,5mm kulaklık girişi bulunmakta. Samsung rakipler gibi kablosuz kulaklıklar çıkarsa da kablolu ses çıkışından vazgeçmiyor ve kablosuz kulaklığa bağlı kalmak istemeyenleri de düşünüyor gibi. Sağ kısımda güç tuşu, sol kısımda ses kontrol tuşları ve onun hemen altında Samsung'un akıllı asistanı Bixby’i çağırmanıza yarayacak tuş yer almakta. Bixby’nin henüz Türkçe desteğinin olmadığını söylemeliyiz. Üst kısımda ise sim kart ve sd kart slotu bulunmakta. Samsung’un çoğu rakibine göre geleneksel sd kart desteğine devam etmesi de bir artı. Arka kısımda ise iki kamerası, flaşı ve sensörü bulunmakta. 

Samsung Galaxy S9+ ile Galaxy S8+’ın farklılıkları

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam