Ana sayfa Haber Samsung Galaxy S9 modelleri Çin’de sertifkalandırıldı

Samsung Galaxy S9 modelleri Çin’de sertifkalandırıldı

0

Samsung Galaxy S9 oldukları düşünülen birkaç model bu hafta çin”de sertifikalandırılarak, çin Zorunlu Sertifikası (3C) aldı. Onaylanan cihazların model numaraları SM-G9650/DS, SM-G9600/DS ve SM-G9608/DS olarak tanımlandı. Son seri numaralı cihazın Tayvan”da satılacak olan, diğerlerinden daha küçük boyuttaki 5.8 inç”lik model olduğu düşünülüyor. Model numaralarından da anlaşılacağı üzere üç modelin hepsi de çift-SIM kart taşıyor. Bu özelliğin kullanıcıların microSD kart ve ikinci bir SIM kart kullanmalarını sağlayan Galaxy S8 serisinin Hybird SIM (Melez SIM) fonksiyonuna benzer olacağı zannediliyor.

SM-G9600″ın Galaxy S9″un çin versiyonu olduğu, SM-G9650″nin ise 6.2 inç boyutundaki Galaxy S9 Plus”ı ifade ettiği söyleniyor. Samsung”un son yıllarda çıkardığı tüm Android amiral gemisi modellerinin tek SIM versiyonları çin”de çıkarılmamıştı. Bu sertifikaların varlığı, Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modellerinin yakında çin”de satışa çıkacakları ihtimaline gündeme getiriyor. Aynı zamanda Samsung”un kurumsal olarak yaptığı açıklamayla yeni modellerin 2018 yılı MWC kongresinde duyurulacağına yönelik gelişmeyle de paralellik taşıyor. çin, dünya çapında en büyük akıllı telefon satıcılarından biri olmasına rağmen ülke piyasasının sadece yüzde ikisine hakim olabilmesi nedeniyle son beş yıldır Samsung için kanayan bir yara.

Galaxy S9 serisi 1 Mart tarihinden itibaren ön siparişlere açılacak, 16 Mart tarihinde ise raflara inecek. Daha güçlü bir çip ve yeni bir ana kart tasarımına sahip olacak olan modellerin Exynos 9810 işlemci ve daha büyük boyutta bir bataryaya sahip olacakları söyleniyor. Galaxy S9 bir önceki model olan S8 ile büyük oranda benzerlik taşıyacak. Galaxy S9 Plus”ın arka yüzünde bulunduracağı ikili kamera kurulumu ve 4 GB yerine 6 GB”lık RAM kapasitesi ile 2017 yılı fabletlerine oranla bariz bir üstünlük taşıyacağı düşünülüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here