Ana sayfa Haber Samsung Galaxy S9 fiyatı ve çıkış tarihi sızdırıldı

Samsung Galaxy S9 fiyatı ve çıkış tarihi sızdırıldı

0

Samsung, Galaxy S9’un çok da benzer olmayan iki versiyonunu çıkararak, Apple’ın “Daha çok para kazanmak için iPhone satışı nasıl yapılır” kitabından önemli bir bölümü kopyalamak üzere. En yüksek S9 deneyimini yaşayabileceğiniz model, Galaxy S9+. Daha yüksek RAM, hafıza ve çift lens kamera ile gelecek bu model. 
Samsung Apple’ın bu taktiğini uygulayarak, Galaxy S sürümlerinden daha fazla para kazanmayı hedefliyor. üstelik bu taktik iPhone’larda mükemmel şekilde işe yarıyor. Fakat kötü haber şu ki, giriş seviyesi Galaxy S9 geçtiğimiz yılın Galaxy S8’inden daha pahalı olacak. 

Her ne kadar Galaxy S8’e oldukça benzese de, Galaxy S9 aynı fiyatla satılmayacak. ETNews’in sağlam bir kaynağa dayandırdığı habere göre Galaxy S9’un perakende satış fiyatı Kore’de 895$ ile 935$ aralığında olacak. Galaxy S8’in başlangıç seviyesindeki modellerinin fiyatı 875$ civarındaydı (yurtdışı fiyatı itibariyle). çok ciddi bir fiyat artışı değil belki ama, fiyatta indirim gibi bir durum da söz konusu değil. 

ETNews her ne kadar Galaxy S9+’ın fiyatlarıyla ilgili bilgi vermemekle birlikte, Samsung’un ön siparişleri 2 Mayıs itibariyle başlatmayı düşündüğünü bildiriyor. Bu durumda telefonun 2018 World Congress fuarında tanıtılmasından bir kaç gün sonra ön siparişe açılacak yeni modeller. ön sipariş periyodu 8 Mart tarihinde sona erecek. 

Son çıkan bir habere göre yeni model 16 Mart’tan itibaren gönderilmeye başlanacaktı fakat ETNews haberinde uluslararası satışlara değinmiyor. Huawei ve LG gibi Android tabanlı telefon üreticisi rakiplerinin MWC 2018’de İspanya’da yeni amiral gemisi model tanıtımı yapmayacaklarını gözönünde bulunduran Samsung, bu durumdan maksimum oranda fayda sağlamaya çalışıyor. 

Samsung daha önce yaptığı açıklamada telefonun çıkış tarihinin, ‘Unpacked’ adlı etkinlikten sonra gerçekleşeceğini bildirmişti. Unpacked basın konferansı 25 Şubat’ta düzenlenecek. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here