Ana sayfa Haber Samsung Galaxy S9″da parmak izi koruyucu kameranın altına geçiyor!

Samsung Galaxy S9″da parmak izi koruyucu kameranın altına geçiyor!

0

Samsung Health uygulamasının alt tarafında gösterilen figürler S9'a işaret ediyor.

Samsung’un bu yıl bir çılgınlık yapıp Infinity Display ile birlikte kapasitif tuşları kaldırması, parmak izi okuyucunun gideceği yer konusunda oldukça tartışma yaratmış olacak ki firma kameranın yanına yerleştirdiği parmak izi okuyucusuyla ekrana aldığı övgüler kadar olumsuz dönüş aldı.

Firmanın sağlık takip uygulaması Samsung Health içeriğinde görünen bir görüntüdeki cihaz, biyometrik sensörleri kameranın yanında tutmaya devam ederken parmak izi okuyucusunu ise kameranın altına, yani çok daha kullanışlı ve kolay ulaşılabilir bir konuma alıyor. 

Ekran altı parmak izi okuyucu teknolojisi üzerinde 2016 yılından bu yana çalışılmaya devam edilse de henüz piyasaya sürülebilecek kalitede bir ürün ortaya çıkarılabilmiş değil. Bu sebeple önümüzdeki yıl da büyük üreticilerin cihazlarında görmeyi beklemediğimiz bu teknoloji muhtemelen 2019-2020 civarında hayatımıza giriş yapacaktır. 

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S9, Las Vegas’ta yapılacak CES 2018 etkinliğinde tanıtılacak gibi olduysa da bu bilgilerin doğruluk payı bilinmiyor. Firmanın yeni cihazının her yıl olduğu gibi Mart ayında çıkması en güçlü ihtimal olarak görülmekte.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here