Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S8+, 6.2”lik ‘sonsuz ekranı’ ile adından çok söz ettirecek bir model


Kasa
Ağırlık, ekran büyüklüğü, boyut ve batarya ile farklılaşan S8 ve S8+ kardeşler, en güncel rakiplerinden iPhone 7 Plus ile boyut olarak karşılaştırıldıklarında ilginç bir kıyaslama ortaya çıkıyor. Sadece 5.5" ekrana sahip olan Iphone 7 Plus, Samsung S8+'tan sadece 0.7mm kısa. Genişlik olarak 4.5mm daha geniş olan rakibine nazaran 15gr daha hafif olan Samsung, ekran/gövde oranı ile bu başarıyı yakalıyor. Metal ve cam karışımı ile üretilen S8 ailesinin tüm dış yüzeyi camdan oluşuyor. Kasadan bahsetmeye devam edersek cihazın kasası bir yeni, bir eski ve bir çok eski özelliği barındırıyor. Usb Type-C kasanın alt kısmındaki yenilik. Bu giriş ile daha hızlı data transferi sunan Samsung, 3.5mm kulaklık girişinin olup olmayacağı tartışmalarında bu kulaklık girişini gövdesinde tutarak, muhafazakâr bir tavır sergiliyor. Fakat bir çok markanın geride bıraktığı, parmak izi okuyucunun arka yüzde konumlandırılmasını tasarımına uygun bulmuş.

Samsung uzun kasasına rağmen parmak izi sensörünü kameranın sağına konumlandırmış. Bu özellikle sağ elini kullanan kullanıcıların bu sensöre erişimini oldukça zor kılıyor. Yanlışlıkla kamera lensine dokunmanın da olumsuz bir özellik olduğunu vurgulamak lazım. IP68 olarak lanse edilen S8+, toza ve 1.5m derinlikte  suya dayanıklı. Fiziksel olarak kısaca değineceğimiz bir diğer özellik de Bixby. Sanal asistan olayına ne kadar önem verdiğini/vereceğini, bu yazılımın kendine ait bir tuşu olmasından anlayabiliyoruz. Samsung sanal asistanını çağırmak için hem yazılımlarına, hem de sessizce onu çağırabilmek için telefon kasasına bu tuşu yerleştirmiş. Bixby'nin yıl içinde Avrupa ve Amerika'da sesli olarak hizmet vermesi bekleniyor. 

Güvenlik olarak 5 farklı seçenek sunan S8 ailesi, iris tarama, yüz tarama, parmak izi okuyucu, pin ve desen gibi güvenlik önlemleri sunuyor. Her ne kadar yüz taramayı karanlık ortamlarda yaptığımız testlerde beğenmediysek de iris tarama gayet iyi çalışıyor. Fakat gündelik yaşamda ne kadar tercih edileceğini zaman gösterecek.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam