Ana sayfa Haber Samsung Galaxy S8 ve S8+ ses asistanı Bixby, artık dünya çapında kullanımda

Samsung Galaxy S8 ve S8+ ses asistanı Bixby, artık dünya çapında kullanımda

0

Samsung Salı günü Bixby”nin ses özelliklerinin artık dünya çapında 200″ün üzerindeki ülkede kullanılabilir olduğunu duyurdu. Apple Siri ya da Amazon Alexa benzeri olan servis, Güney Kore ve Amerika yanında aynı zamanda İngiltere, Avustralya, Kanada, Güney Afrika ve diğer ülkelerde de hizmete girdi.

Bixby”nin bir çok kişi için olumsuz sayılabilecek bir özelliği, sadece Korece ve İngilizceyi destekliyor olması. üstelik Samsung Bixby”nin tüm İngilizce ve Güney Korece aksanları, lehçeleri ve ifade biçimlerini algılayamayacağı konusunda da uyarıda bulundu.

Samsung”un yayınladığı bildiride “Dilleri anlama konusundaki doğal yapısı nedeniyle Bixby bölgesel lehçeleri yorumlama yeteneğini de sürekli olarak geliştirecek. Fakat Bixby daha çok kullanılan komut terimlerini daha hızlı öğrendiği için, daha az sıklıkta kullanılan bölgesel lehçeleri anlaması daha uzun zaman gerektirecektir” deniliyor.

Servis aynı zamanda Galaxy S8 ve S8+ cihazlarıyla sınırlı. Bixby”i cep telefonunuzda aktif hale getirmek için Bixby için atanmış olan butona basılı tutun, ya da sadece “Hi, Bixby” deyin.

“Quick Commands” adı verilen kullanışlı bir özellik sayesinde Bixby için kendinize özel ses komutları oluşturabiliyorsunuz. Böylece, örneğin “good night” dediğiniz zaman Bixby “rahatsız etmeyin” modunu aktif hale getirmesi gerektiğini, alarmı sabah 6″ya ayarlayacağını ve mavi ışık filtresini devreye sokması gerektiğini anlıyor. Aynı zamanda “Resmi sadece anneme gönder” gibi çapraz uygulama komutlarını da anlayabiliyor.

Samsung yayınladığı bildiride devamla şöyle diyor: “Sürekli derin öğrenme teknolojisi sayesinde Bixby zaman içerisinde kişisel tercihlerinizi ve konuşma şeklinizi öğrenecektir. Bixby”nin ses özelliklerini diğer ülkelere, dillere, cihazlara, ve üçüncü taraf uygulamalara da gelecekte göndermeyi planlıyoruz.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here