Ana sayfa Haber Samsung: “Galaxy S8″in Microsoft Edition diye bir modeli olmayacak”

Samsung: “Galaxy S8″in Microsoft Edition diye bir modeli olmayacak”

0

Samsung’un en son yaptığı açıklamada açıkça ortaya koyduğu üzere yaklaşık 8 ay önce çıkmış akıllı telefonları Galaxy S8 ve S8 Plus’ın Microsoft servisleriyle yüklü versiyonu ve Microsoft Edition modeli diye bir şey yok. Güney Kore’li teknoloji devi, Microsoft’un Galaxy S8 ikilisini kendi hizmetleriyle yükleyerek müşterilerine sattığını biliyor ancak bu konuda herhangi bir özel isimlendirme söz konusu değil.

Microsoft’un ABD’de sattığı cihazlar arasında Samsung’un üst seviye akıllı telefonları Galaxy S8 ve S8 Plus da yerini alıyor. Bu cihazların normal bir mağazadan alınmak yerine Microsoft’tan alınmasının sonucu, cihazların Google hizmetlerinin yanında yoğun br şekilde Microsoft hizmetlerine sahip olması anlamına geliyor. Konu hakkında kamuoyunda “acaba Microsoft Edition Galaxy S8 mi geliyor?” şeklinde söylentiler dolaşmaya başlayınca Güney Kore’den açıklama geldi ve Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus’ın farklı bir versiyonu veya ismi olmadığı belirtti. Bunun anlamı, Microsoft’un cihazlarıyla ne yaptıklarını biliyorlar fakat Galaxy isim adının sonuna başka herhangi bir firmanın adının gelmesini istemiyorlar. Bu konuda Samsung’a hak veriyoruz zira Galaxy adı dünyanın en değerli markalarından birisi olmuş durumda ve başka bir teknoloji firmasının adının buna eklenmesi demek markanın Samsung’tan uzaklaşması demek olacaktır. 

Samsung’un popüler akıllı telefon ikilisi Galaxy S8 ve S8 Plus, Sonbahar’ın başlarında tüm dünyada 20 milyondan fazla satarak ileri derecede satış başarısı göstermiş, yılın en çok satan akıllı telefonları mertebesine yükselmeyi başarmış durumdalar. İkilinin devam modelleri olması beklenen S9 ve S9 Plus, firmanın agresif bir hareketi sonucu Ocak ayının ortasında CES 2018’de gösterilecek şeklindeki söylentiler oldukça hararetli şekilde tartışılıyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here