Ana sayfa Haber Samsung Galaxy S8 ile nihayet tanıştık: Beklendiği gibi.. Ancak I/O”lar oldukça iyi

Samsung Galaxy S8 ile nihayet tanıştık: Beklendiği gibi.. Ancak I/O”lar oldukça iyi

0

Samsung Galaxy S8’in aslında şubat ayından itibaren ne olacağını, nasıl olacağını aşağı yukarı biliyorduk. Tanıtım telefonun özelliklerinin üzerine pek gitmese de, Samsung’un yeni 10nm Exynos işlemcisi, hakikaten mobil sektörden alıp, götüreceği ve ekleyeceği epey şey var. Samsung Galaxy S8 aslında özellikleri itibariyle pek fazla sürpriz oluşturmamış olsa da, aslında Galaxy S8 ile birlikte duyurulan aksesuarlar  lansmanın sürprizlerinden. 

Bixby epey merak ediliyordu. Aslında Bixby’în aynı zamanda fiziksel bir ürün olabileceğini düşünüyorduk ancak, bunun yerine “Connect Home” isimi verilen ve daha önce muadilleri de olan bir IoT hub’ı tanıtıldı. Connect Home cihazı, sadece Galaxy S8 ile ilgili ilgili bir ürün değil, aynı zamanda Samsung’un diğer ürünlerinde kullanılacak bir bağlantı cihazı. Bixby, biraz kendi içerisinde farklılık oluşturmaya çalışsa da, henüz ilk versiyonu ve ilk sahneye çıkışı olması nedeniyle çok parıldayan bir şey olarak ortaya çıkmasa da, Galaxy’nin diğer tepe seviye modellerinde Bixby’nin asıl yeteneklerini görebileceğiz. Bixby, sadece ses ile yanıt özelliği çalıştırmıyor, aynı zamanda ekran görüntüsü alıp, ses komutlarınıza göre paylaşımlar gerçekleştirebiliyor. 

Samsung Galaxy S8’in ve Galaxy S8+’nın dolar bazlı fiyatı 499 dolardan açıklandı. Aslında pek fena bir fiyat değil.

Son olarak; Samsung Galaxy S8 ile birlikte Samsung Pay’i nihayet Türkiye için duyduk. Samsung Pay 4. çeyrek itibariyle Türkiye’de çalışmaya başlayacak.

Galaxy S8‘in varyasyonları;

Orkide Grisi

Gece Siyahı olarak alternatifleri var.

İkinci son gelişme ise EMAAR AVM’de Samsung bir fiziksel mağaza daha açıyor. 

Galaxy S8 Türkiye fiyatları epey cep yakacak gibi: Telefonun fiyatları 4 bin TL dolaylarında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here