Samsung Galaxy S8'e Apple yazılımcılarının katkısı olacak

Samsung'un tanıtmasını beklediğimiz Galaxy S8 modelindeki yapay zeka Siri'nin yapımcıları tarafından.

Samsung, Galaxy Note 7'de başarısız oldu ancak firmanın yeni ümidi artık Galaxy S8 modeli. 2017 içerisinde tanıtılacak olan Galaxy S8'de Note 7 var olmuş olan Iris scanner gibi teknolojilerin uygulanacağı belirtildi ve basına yansıdı. Samsung, Note 7'nin zararını karşılayabilmek ve güvenirliğini değiştirebilmek adına, kendi içerisinde bazı yenilikler de planlıyor.  Reuters'a göre Samsung, Galaxy S8 modeli için kendi yapay zeka teknolojisini geliştiriyor. Neredeyse Siri ve Cortana'ya benzer teknolojiler. 

Geçtiğimiz ay  Samsung Viv'i satın alarak yapay zeka platformlarına giriş yapmış oldu. Viv ile daha önce yapılan çalışmalar bazı demo yapay zeka teknolojilerini yansıtmış; buna ek olarak Viv'in elinde mevcut haliyle bazı yapay zeka teknolojileri de bulunuyor. Viv'in yaratıcı ekibi ise oldukça ilginç; Viv'i kuran adamlar Apple'ın Siri teknolojisini ilk olarak yaratan yazılımcı ekip. Üstelik Viv ekibinin  ifadelerine göre Samsung Galaxy S8'e yönelik yepyeni yapay zeka fikirleri bulunuyor.

Böylece Samsung bir konuda daha Apple, Amazon, Google, Microsoft gibi firmalara tekrar rakip oldu. Ayrıca Samsung'un bu teknolojisi açık kaynak olarak geliştirilecek. 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam