Ana sayfa Haber Samsung Galaxy S8″den yeni özellikler ortaya çıktı

Samsung Galaxy S8″den yeni özellikler ortaya çıktı

0

Samsung, Note 7 faciasından sonra Galaxy S modelinde yoğun olarak çalışıyor. Göründüğü kadarıyla Samsung Galaxy S8′de Samsung’un Vive platformuyla hazırladığı yapay zeka teknolojisi çalışacak. Böylece rakiplerine Siri, Cortana gibi servislerin önünde de rekabet sağlamayı hedefliyorlar. Ayrıca Samsung Galaxy S8’de, Note 7‘lerde hevesimizi boğazımızda bırakan Irıs tarayıcısının da olacağı rapor ediliyor. Samsung Knox, bazı uygulamalar ve telefonun kendisi Samsung’un göz tarayıcısının imzasıyla açılacak.

Yazılım desteğinin yanısıra, Samsung Galaxy‘lerde son 2 dönemdir popüler olan “edge” tasarım trendinde de bazı değişiklikler olabilir. Galaxy Note 7‘lerde meydana gelen yanma mevzusunun, edge tasarımın pili aşırı sıkıştırarak yanmasına neden olduğu ortaya çıkmasıyla birlikte Samsung, edge kenarlarında eskisi kadar kavis uygulamayacak. Bazı kaynaklar pil tasarımlarının da edge’e uygun olarak geliştirileceğini belirtiyordu ancak şimdiki teknolojilere göre neredeyse imkansız boyutta. Bununla birlikte Galaxy S8‘de LG’nin V serisinde yaptığı gibi küçük bir bildirim ekranı da olabilir. Zaten Note Edge’in lansmanında, Samsung yetkilileri IFA fuarında 3. Edge ekranın da düşünüldüğünü resmi olarak açıklamıştı.

Son olarak Samsung Galaxy S8‘in işlemcisiyle de yeni bilgiler var. Daha önce Galaxy S8’de Exynos 8895’in çalışacağı söyleniyordu. özellikle Phone Arena isimli internet sitesi bu konuyla ilgili bir kesinlikle bakıyor. Olabilir, ayrıca Galaxy S8’lerde Snapdragon varyasyonun olacağı da konuşuluyor. Samsung bu yöntemi daha önce uygulamıştı. Bazı ülkelere Exynos’lu Galaxy Note’lar, bazı ülkelere ise Snapdragon’lu Note’lar tedarik edilmişti. Dedikodulara göre Samsung Galaxy S8’in bazı varyasyonları Snapdragon 835 ile çalışacak. Bu işlemci, Qualcomm tarafından 2 hafta içerisinde tanıtılacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here