Ana sayfa Haber Samsung Galaxy S8″de kulaklık jakıbilmecesi: Çok saçma

Samsung Galaxy S8″de kulaklık jakıbilmecesi: Çok saçma

0

Güzel Türkçemizde, güzel bir deyim vardır; “Perşembenin gelişi çarşambanın gelişinden bellidir” derler. Bu deyimi aslında teknoloji dünyasında epeyce görüyoruz. Zira cihazlarla ilgili bir “dedikodu” yayılırken bunun üreticiler tarafından geliştirilen PR çalışmaları olduğunu biliyoruz ve kamuoyundan gelen geri bildirimlere göre cihazlarındaki son rötüşları da ayarlıyorlar. Samsung’un yeni nesil Galaxy S serisi olan Galaxy S8 modelinde de kulaklık jaklarının geçmişte bıraklılacağı söylencesi biraz olanaktan düşük gibi görünüyor. 

Hatırlayacak olursanız iPhone’ların jaklarıyla ilgili ilk haberler henüz  iPhone 6’ların yeni tanıtıldığında ortaya atılmıştı ve iPhone 6s modellerinde jakların artık olmayacağı söyleniyordu. Bu dedikodular 7’lerde kendini gösterdi. 

Galaxy S8’lerin tanıtılmasına birkaç ay kalmışken, SamMobile isimli internet sitesi iPhone’lar gibi Galaxy S8’lerde de jakların olmayacağını yazdı. Yazdı ama etraflıca düşünecek olursak Samsung’un Note 7 karışıklığı nedeniyle böylesi radikal bir değişikliğe gidebilmesi pek mümkün görünmüyor. Sonuç olarak bu dedikoduların da asılsız çıkacağını düşünüyorum.

Diğer, “ortaya çıkan” özelliklere bakarsak; Samsung Galaxy S8’de 2K ekran çözünürlük desteği olacak. Belki varyasyonlara göre 2K-4K farklılıkları ve seçenekleri olabilir. Ek olarak Samsung’un yine çipset konusunda da varyasyonlar sunacağı düşünülüyor; bazı modeller Snapdragon 835, bazı modeller de Exynos bulundurabilir. Zaten bir Qualcomm-Samsung ortaklığı da var.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here