Ana sayfa Haber Samsung Galaxy S7″ye Snapdragon 820 imzası

Samsung Galaxy S7″ye Snapdragon 820 imzası

0

Samsung Galaxy modelleri için Exynos tipi işlemciler görünürken, Samsung Galaxy S7 modelleri için Snapdragon 820 ihtimali yükseldi. Dedikoduların çıkış kaynağı ise Snapdragon 820’nin olduğu iddia edilen yol haritası. Ortaya çıkan yol haritasına göre yeni nesil Samsung Galaxy’lerin barındıracağı işlemciler sıralanıyor, yeni nesil Exynos işlemcilerle birlikte Snapdragon 820 de kendini gösterdi. Bahsi geçen ürün, “hero” olarak adlandırıldı ve üst segment olduğu anlaşılan, önümüzdeki yıla tarihlenen bu cihazın Samsung Galaxy S7 olma ihtimali yüksek. 

Samsung’un Snapdragon işlemcilere karşı bir tavrı, uzaklaşması söz konusu değil ancak Snapdragon 810’ların aşırı ısınma problemleri nedeniyle, Galaxy S6’lar için Exynos işlemci tercih edildi ve bu kararda yeni nesil Exynos’ların Snapdragon 810’dan daha fazla beklenti oluşturmasının da katkısı var.  Ayrıca haritaya göre Samsung, 2015 ve 2016 yıllarında toplam 4 tane Samsung Galaxy modeli tanıtacak, bir tanesi geçtiğimiz günlerde bahsettiğimiz ve yeni bir seri oluşturacak olan Galaxy modelleri.

Söz konusu Snapdragon 820‘nin kod isimi daha önce 8996 olduğu ortaya çıkmış, söz konusu dosyada da aynı kod isimiyle ilgili detaylar bulunuyor.

Bunlara ek olarak, bu Samsung Galaxy S7 için Android M çalışmalarına da yakında başlatılacağı da kaydedildi. 

Görsel kaynak: Weibo

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here