Ana sayfa Haber Samsung Galaxy S6 ve S6 edge için Android 5.1 tarihi

Samsung Galaxy S6 ve S6 edge için Android 5.1 tarihi

0

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge modellerinin Android 5.1 güncellemesi konusunda şu sıralarda bazı platformlardan indirilmeye ve test edilmeye başlandı, dünya çapında da cihazlara yayılmasıyla ilgili bazı tarihlere eriştik. Henüz piyasaya sürülen, hala da marketlere yayılmaya çalışan Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge‘in içeriğinde bulunan Microsoft yazılımları da Android 5.1 sürümüne göre uyarlanmaya, hazırlanmaya başlandı. Daha önceki haberlere göre Android 5.1 sürümünde Android Auto servisleri ve arayüzleri somut olarak görünecek ve Android 5.1‘in yapısı nedeniyle kullanıcılara daha sade arayüz görüntüsü sunulacak. Google, Android Lollipop sürümlerinde RAM katili arayüz tasarımlarından uzak durulmasını diliyor.

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge Android 5.1 güncellemesi temmuz ayının ilk haftası itibariyle cihazlara, az nüfuslu – Polonya gibi- bölgelerde yayımlanmaya başlanacak ancak artık Android Lollipop sürümlerinin beta sürümleri kısa kesileceği için bu dönemdeki kadar Polonya’dan çıkışı sancılı olmayacak. 

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge için, kuzeyden ve ardından balkanlardan Türkiye’ye Android Lollipop hava dalgası gelmiş olacak. Türkiye için bir tarih yok ancak, genel açıdan kritik tarihi Temmuz 2015

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here