Ana sayfa Haber Samsung Galaxy S6+ tanıtıldı

Samsung Galaxy S6+ tanıtıldı

0

Samsung Galaxy S6+‘nın tanıtımı az önce bitti. New York’taki lansmana Samsung Türkiye‘nin resmi sitesi aracılığı ile tanıklık ettik işte gözlemler ve kulislerde konuşulanlar. Samsung Galaxy S6+ tanıtıldığı sırada aynı zamanda Samsung Galaxy S6+ ve Note 5 için kullanılacak olan TouchWiz yazılımı da tanıtıldı. Galaxy S6′dan sonra tekrar yenilenmişti fakat şimdi ise Nexus’ların saf Material Design tasarımına yaklaşmış gibi görünüyor.  Galaxy S6+ Android 5.1.1 sürümüyle piyasada olacak, Android’in tüm uygulamaları da tamamiyle değişmiş durumda Galaxy S6+ itibariyle.

Eksilerden başlayalım Galaxy S6+’nın özelliklerine; artırılamayan 32 ve 64GB’lık yeni nesil hafıza birimleri var. Samsung, geçtiğimiz yıl tanıttığı yeni nesil mobil hafıza birimlerini kullanmasına rağmen 128GB desteği olmaması ve bu kadar uygulama yeplazesini düşündüğümüzde pek olumlu değil.

4GB RAM’i bulunuyor Galaxy S6+’nın, işlemcisi Exynos 7420 modeli, 64bit destekli ve 14nm..

Kamera özelliklerinde 16mp ve 5mp çözünürlüüğü var, çözünürlüklerde standart sayılır fakat diyafram derinliği f/1.9 olup slow motion ve 4K videoları destekleyebiliyor.

Batarya: 3000mAh değiştirilemez pil

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here