Ana sayfa Haber Samsung Galaxy S6 serisi artık güvenlik güncellemesi almayacak!

Samsung Galaxy S6 serisi artık güvenlik güncellemesi almayacak!

0

Samsung’un 2015 yılının ikinci çeyreğinde tanıttığı amiral gemisi akıllı telefonları, firmanın tasarımında ciddi bir değişimi getirmiş ve kıvrımlı ekrana sahip modeliyle dikkat çekmişti. Android 5.0 ile satışa çıkarılan Galaxy S6 serisi, son büyük versiyon güncellemesi olarak Android 7.0 Nougat’a sahip oldu. üç uzun yılın ardından firmanın güvenlik paketi listesinden çıkarılan akıllı telefonlar artık güvenlik açıklarına karşı korunmayacak.

Samsung güvenlik sayfasında listelenen cihazlar arasından kaldırılan Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge, aktif olarak güvenlik paketlerini almayacak. Bu modellerden birkaç ay sonra çıkarılan Galaxy S6 Active ve S6 Edge+ ise listede yerini koruyor fakat ne kadar daha orada kalırlar söylemek zor. 

Güvenlik paketlerini almayacak olmanın anlamı, bu serideki akıllı telefonlar gün geçtikçe güvenlik açıklarına daha savunmasız hale gelecekler. Bu haberin ardından güvenliğiniz için tavsiyemiz bir fırsat yakalayıp yeni bir modele geçerek gizliliğinizden ödün vermemeniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here