Ana sayfa Haber Samsung Galaxy S6 ikilisi de Android 8.0 Oreo alacak!

Samsung Galaxy S6 ikilisi de Android 8.0 Oreo alacak!

0

Samsung çalışanları ile yapılan sohbet

Samsung’tan hiç beklenmeyen bir hareket geldi ve firmanın resmi olarak güncelleme dönemi dolmuş modellerine güncelleme gönderileceğine dair bilgiler ortaya çıktı ve bu bilgiler firma çalışanları tarafından neredeyse doğrulandı.

Şuan için Galaxy S8 modellerine Android Oreo beta sürecini devam ettiren Samsung, S7 ikilisine de güncellemenin gönderileceğini açıkladı. Bunlar tamamen beklenen durumlar iken firmanın çalışanlarından bir sürpriz geldi ve 2015 model amiral gemisi ikilisi S6 ve S6 Edge’in Oreo güncellemesi alacağına dair bir çok Samsung yetkilisi açıklama yaptı. Reddit kullanıcısı CyberConCoder’ın birden fazla Samsung çalışanıyla yaptığı görüşmeler birbirleriyle tutarlılık gösteriyor ve firmanın güncelleme üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor. Ortaya çıkarılan ekran görüntülerinde de görüldüğü üzere yetkililerin konuşmaları birbirleriyle örtüşüyor, bunun da anlamı bilginin çok büyük ihtimalle doğru olacağı.

Samsung’un güncellemeyle ilgili resmi bir açıklama yapması beklenmiyor zira eski bir model olması sebebiyle çok fazla kaynak muhtemelen ayrılmayacaktır. Buna bağlı olarak da güncellemenin gönderilecek olgunluğa ulaşması bir hayli zaman alacaktır. Bu zaman konusunda kendisini ve çalışanlarını kısıtlamak istemeyen Samsung, açıklama yapmayı reddediyor. Bizim tahminlerimize göre cihazın Oreo güncellemesine ulaşması kötümser şekilde yaklaşırsak 2018’in yaz aylarını bulacaktır. 

Samsung’un üç nesil eski bir akıllı telefonu desteklemesi nadir görülen bir durum. Umarız bunu bir alışkanlık haline getirirler ve diğer üreticilere de bu konuda örnek olurlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here