Ana sayfa Haber Samsung Galaxy S6 Android Marshmallow güncellemesinde problemler var

Samsung Galaxy S6 Android Marshmallow güncellemesinde problemler var

0

Samsung, 2015’in son çeyreği itibariyle Galaxy‘leri için Android Marshmallow sürecini hızlandırmaya başladı. Görünüşe göre Samsung, geçtiğimiz yıl olduğu gibi hazırlıksız yakalanmayacak yeni sürüme ve daha iyi bir deneyim sunabilmek adına Android Marshmallow güncellemesi üzerine bir beta programıyla hız kazandırdılar. Aslında temmuz’dan beri üzerinde çalışılıyor ancak halka açık bir şekilde yaklaşık 3-4 gündür sadece Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge için geliştirilmeye çalışılıyor. İngiltere için de yayımlandıktan sonra somut raporlar bekliyorduk ve nihayet beklediğimiz raporlar, programa dahil olanlar tarafından gelmeye başladı.

Samsung Galaxy S6 Android Marshmallow güncelleme çalışmalarından çıkan ilk çalışmalara göre, özellikle batarya probleminde sorunlar oluşuyor. Samsung Galaxy S6 Android Marshmallow sürümünde cihazların pil ömürünün yaklaşık 5 saat dayanabildiği, ancak bu rakamın ocak ayının sonlarına doğru normale dönebileceği söyleniyor. Ayrıca Galaxy S6 güncellemeleri üzerinde çalışan geliştiricilere göre Samsung’un hızlı şarj özellikleri ve kablosuz şarj aksesuarlarına biraz etki etmiş gibi görünüyor. Rapora göre, Galaxy S6 Android Marshmallow güncellemesi itibariyle şarj olma süresi kısmen daha az olacak gibi.

Bu bilgilerle birlikte, Wi-Fi sinyal gücünde de bir takım sıkıntılar var. Kullanıcılara göre, pil kullanımına doğru orantıda Wi-Fi sinyal gücü de düşüyor, şarj azaldıkça telefon daha az sinyal toplamaya başlıyor. 

Söz konusu problemler işlemci yazılımı ile Android Marshmallow optimizasyon uyumsuzluğu olduğu söylenirken, gerekli optimizasyon çalışmalarının Samsung tarafından mühendislerle yeni yıl itibariyle başlatılacağı düşünülüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here