Ana sayfa Donanım Samsung Galaxy S5 Türkiye”de bu fiyata satılacak!

Samsung Galaxy S5 Türkiye”de bu fiyata satılacak!

0

Samsung Galaxy S5“in tüm dünyada çıkmasına az bir süre kaldı. Kömür Siyahı, Parlak Beyaz, Elektrik Mavisi, Bakır Altın Sarısı renkleriyle satışa sunulacak. Samsung Galaxy S5“in sahip olduğu teknik özellikler ise; 2.5 Ghz hızında çalışan 4 çekirdekli Exynos yongaseti. Samsung ilk defa bu telefon modelinde kendi yongasetini kullandı. Yongasetinde; Krait 400 dört çekirdekli işlemcisi ve Adreno 330 grafik işlemcisi yer alıyor. Qualcomm“un; Snapdragon 801 yongasetine göre yüzde 14 iş performası ve yüzde 28 de grafik performansı yönünden; Exynos rakibine fark atıyor.

 

 

Samsung Galaxy S5 11 Nisan

 

 

 

5.1 inç Full HD; 1920x1080p Super Amoled ekran, 16 Megapiksel arka kamera, 2 Megapiksel ön kamera, -Kamera; Full HD video”yu 30 FPS ile kaydetmekte. Ayrıca HDR fotoğraf da çekmekte. HDR fotoğraf basamaklama; “Bracketing” yöntemiyle çekilmiş fotoğraflarının birleşimi anlamına gelmekte. -1, 0, +1 fotoğrafların birleşmesiyle HDR fotoğraf çıkar- ürün; 2 GB Ana belleğe ve 16/32 GB arasında değişecek dahili depolama birimine, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac; “İnternetin zor şartlar altında bile güçlü bir şekilde çalışmasını sağlıyor” Bluetooth 4.0, USB 3.0, NFC“ye, 2800 mAh bataryaya –Bekleme süresi 390 saat, konuşma süresi 21 saat– toza suya karşı dayanıklılık sertifikası IP67“ye ve 142.0 x72.5 x 8.1 mm ölçülerine ve 145 gram ağırlığa sahip. Android Kit Kat 4.4.2 işletim sistemi yeni model Galaxy S5“te kullanılıyor.

 

Telefon; hız ölçer, jiroskop, yakınsama, pusula, barometre, hall, rgb ortam ışığı, hareket (IR); “Infrared Kızılötesi“, Parmak İzi Tarama, Kalp Atışı Hızı ölçer sensörlerine sahip. Bazı sensörlerin özelliklerini defalarca anlattığımız için tekrar yazmıyoruz; lakin yeni sensörlerden jiroskop, telefon ekranını hangi yöne çevirirseniz çevirin dengede durmasını sağlıyor. Hall özelliği sesi geniş antre efektiyle veriyor. Hız ölçer; sporla ilgili faaliyetlerinizi hareket sensörü IR ile denetliyor. Bazı sensörler S Health 3.0 uygulaması ile bazıları da ayrı uygulamalarla kullanılacak. Sağlıkla ilgili uygulamalar; S Health“de yer alacak. Ayrıca telefonun kamerasının alt bölümünde Heart Rate Monitör; “Kalp Atışı ölçer” sensörü yer almakta. Parmağınızı telefona dokundurduğunuzda S Health uygulaması otomatik açılıp spor sonrası sizin kalp atışınızı ölçüyor.

 

 

Samsung Galaxy S5 11 Nisan

 

 

 

Telefonun sahip olduğu uygulamalar; Ultra Güç Tasarruf Modu, Dowload Booster; -İndirme hızını arttırıyor- S Health 3.0; -Sağlık uygulamaları ile alakalı sensörlerle uyumlu çalışıyor- Quick Connect; –Hızlı Bağlantıözel Mod ve çocuk Modu özelliklerinden oluşmakta. çocuk Modu“nda; “Bebek Ağlama Detektörü” kullanılacak. Bebeğiniz, ağlamaya başladı fark edemediniz diyelim telefon sizi uyaracak.  Son olarak şunu da belirtelim. LTE“li Samsung Galaxy S5“leri, Samsung“un ana vatanı Güney Kore dışında görmemiz pek mümkün değil gibi. Tek bilinen şey ise Samsung Exynos yongasetinin ülkemize kesin ayak basacağı.

 

Exynos“larda LTE bulunsa da Türkiye”deki operatörler LTE desteği sağlamıyor. LTE; telefonun hem kablosuz ağ üzerinden hem de GPS yöntemiyle ikisinin kullanılarak internet hızının arttırılması anlamına geliyor. Bunun için ikisi de aynı hızda olması şart. Biri hızlı biri yavaş olursa performansı düşürüyor. Yani Ferrari“ye LPG takmış gibi oluyorsunuz. Şu anda LTE; Güney Kore”de yaygın, A.B.D yakın bir zamanda alt yapı çalışmalarına başladı. Türkiye”ye gelmesi uzun sürer. Galaxy S5“in 16 GB“lık modeli 2200 TL”ye, 32 GB“lık modeli 2300 TL”ye satışa sunulacak.

 

 

Samsung Galaxy S5 11 Nisan

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here