Ana sayfa Donanım Samsung Galaxy S5″in satışlarında düşüş yaşanacak!

Samsung Galaxy S5″in satışlarında düşüş yaşanacak!

0

Samsung‘un yeni amiral gemisi Galaxy S5 ilk ayında 11 milyon adet satış rakamına ulaştı ve Haziran ayı sonunda bu rakamın 30-35 milyon arasında değişmesi beklenmekte; ancak sonraki dönemde Galaxy S5‘in aynı başarıyı göstermesi şimdilik zor gözüküyor.

 

 

Samsung Galaxy S5 üretiminde düşüş yaşanıyor

 

 

 

Sektörden gelen bilgilere göre Samsung, Nisan-Haziran arasındaki yılın ikinci çeyreği için 21 milyon adet Galaxy S5 siparişi vermişken, Temmuz-Eylül arasındaki yılın üçüncü çeyrek dilimi için sipariş rakamını 15 milyona düşürmüş.

 

Ayrıca Galaxy S4 siparişleri de yılın ikinci çeyreğinde 6 milyon, yılın üçüncü çeyreğinde 5 milyon adet üretilecek.  Samsung‘un neden böyle bir karar aldığı şimdilik bilinmiyor. Apple‘ın Eylül ayında tanıtacağı 4.7 inçlik iPhone 6 modelinin ilgi görmesi ve 2K ekranlı Galaxy F modelinin satışları baltalayacağı düşüncesinin, bunda etkili olabileceği ihtimali var. Samsung”un Galaxy Note 4 modelinin başarılı satışlar yapacağı inancının olduğu da bir diğer gelen bilgiler arasında.

 

 

Samsung Galaxy S5 üretiminde düşüş yaşanıyor

 

 

 

Bu bakımdan Galaxy S5 modelinin aynı satış rakamı çizgisini izlemesi şimdilik pek mümkün görünmüyor ve Samsung da Galaxy S4‘de olduğu gibi raflarda çok fazla ürün kalmasını istemiyor. Yeni gelişmeler oldukça sizlere aktaracağız.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here