Ana sayfa Haber Samsung Galaxy S5 Android Marshmallow güncellemesi geliyor ancak dikkat!

Samsung Galaxy S5 Android Marshmallow güncellemesi geliyor ancak dikkat!

0

Samsung, Galaxy‘ler için geçtiğimiz ay itibariyle Android Marshmallow güncellemelerini yayımlamaya başladılar. Galaxy S6, Galaxy s6 edge ve Galaxy Note5 de sonrasında Android Marshmallow güncellemelerini aldılar.  Bu sefer Galaxy Note serisinin diğer üyelerine değil, 2014’ün tepe seviye modellerinden olan Galaxy S5 için Android Marshmallow güncellemesi yayımlandı. SMG900L üretici kodlu Galaxy S5, Android Marshmallow güncellemesini aldı, aşağı yukarı bir ay sonrasında da Türkiye’deki Galaxy S5’lere Android Marshmallow güncellemesi bekleniyor. 

Samsung, Android Lollipop‘taki gelişimlerini biraz geç tamamlamıştı ve aynı gecikmeyi yaşamamak adına ve bu gecikmeden doğan cihaz problemlerini tekrar yaşamamak için birkaç ay öncesinde Android Marshmallow‘un geliştirici sürümünü duyurmuştu ve hatırısayılır bir kitle, Galaxy S6‘lar için Android Marshmallow’u stabil hale getirmeye çalıştılar. 

Galaxy S5 güncellemesi, tahminlere göre 2 dalga halinde yayımlanacak. Aslında ilk dalga G.Kore’de yayımlandı, birkaç hafta içerisinde de ikon paketlerini ve yamaları içeren başka bir sürüm daha ortaya çıkacak. Türkiye’deki Galaxy S5 kullanıcıları açısından, güncellemeyi önceden edinmek isteyen kullanıcılar güvenlik problemleri ve işletim sisteminin çalışmasıyla ilgili problemler yaşayabilirler. Bugünlerde Android için daha fazla güvenlik sorunu bilir kişilerden bahsedilirken, uzmanlar bu tarz güncellemelerin firma kaynaklı olmadan edinildiğinde tehlikeli olabileceğini söylüyorlar. Biraz da, Türkiye gibi ülkelere bu güncellemelerin geç gelmesinin nedeni sürümlerin henüz hazır olmaması yönünde fikirler var. Güncelleme desteğine önem veren Türkiye’deki kullanıcılar, bir ay daha bekleyerek daha iyi bir Galaxy S5 kullanacaklardır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here