Ana sayfa Donanım Samsung Galaxy S4 patladı!

Samsung Galaxy S4 patladı!

0

Dünya devi Samsung, bu sefer olumsuz bir haberle bültenlere düştü. Bir kullanıcı Samsung Galaxy S4 telefonunun şarjdayken patladığını yazdı. Samsung yetkililerinden açıklama gecikmedi. İşte yaşanan o talihsiz olay. Akıllı telefonların patlama haberleri her geçen gün artıyor. Samsung ise en son Galaxy S2′nin 7 yaşındaki bir kız çocuğunun cebinde patlamasıyla gündeme gelmişti. Telefon, bahçede oyun oynayan Ariana Aitzhan adlı 7 yaşındaki bir kızın cebinde patlamış ve kız hastaneye kaldırılmıştı. Bu sefer ise patlama olayı yine aynı üreticinin Galaxy S4 adlı telefonunun başına geldi.

 

 

Samsung telefon şarjdayken patladı

 

 

 

Kullanıcı yaşadıklarını şu şekilde anlattı: “Gece saat 01:20′de yattım. Cep telefonumu yatak odasında şarja taktım. Gece saat 04:35′te şarjdaki telefonum önce gürültülü bir şekilde patladı. Patlamaya uyandığımda yerde duran ve yaklaşık 3 saattir şarjda olan telefonum alev aldı. Yerden yaklaşık bir karışın üzerinde alev çıktı. önce elektriği kapattım sonra da yerde parkenin üzerindeki telefonumu su ile söndürdüm.” Aynı tarz bir olay daha önce de Hong Kong”ta meydana geldi. Du adlı kullanıcının telefonu alev alarak evi yaktı. Belirtilenler arasında ise telefonun şarja dahi takılı olmadığı ve tüm parçalarının orijinal Samsung ürünü olduğu yer alıyordu.

 

Konuyla ilgili olarak yetkililerden bir açıklama geldi.

 

İşte o açıklama…

 

Bugün yayınızda yer alan Galaxy S4 patlama haberine istinaden aşağıdaki açıklamayı bilginize sunmak isteriz.

 

 

Samsung telefon şarjdayken patladı

 

 

 

Samsung olarak, her zaman en büyük önceliğimiz müşterilerimizin güvenliğidir. Konu ile ilgili olarak müşterimiz ile iletişimde olduğumuzu ve detaylı bir araştırma yürüttüğümüzü belirtmek isteriz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here