Ana sayfa Mobil Samsung Galaxy S10 hakkında Sızan Son Bilgiler

Samsung Galaxy S10 hakkında Sızan Son Bilgiler

0

Son günlerde teknoloji dünyasının gündemini oldukça meşgul eden Samsung Galaxy S10 hakkında yeni bilgiler internete sızdırılmaya devam ediyor.

Şimdiden büyük merak uyandıran Samsung Galaxy S10’un detayları ortaya çıkmaya devam ediyor. Detayları ortaya çıktıkça da Samsung’un amiral gemisi olarak tabir edilen modellerde ilkler de gün ışığına çıkıyor.

Samsung Galaxy S10 Hakkında Çıkan Son Bilgiler

Ortaya çıkan son bilgilere göre Samsung Galaxy S10, bünyesinde iris ismi verilen tarama özelliğini barındırmayacak. Marka iris tarama özelliği yerine karşımıza üç boyutlu yüz tanıma sistemiyle çıkacağı çıkan bilgiler arasında yer alıyor. Bilindiği üzere bu sistemler birden fazla sensörden yararlanarak kişilerin yüz haritasını çıkararak tanımayı sağlıyor. Bu sayede fotoğraf ile geçilemeyen bir altyapı kurulmuş oluyor. Bu konuda çok uzun süredir çalışan Samsung, Apple ve Oppo’dan farklı olarak parmak izi sensörünü de kullanmaya devam edecek gbi görünüyor. Burada fiziksel bir buton değil ekrana entegre parmak izi teknolojisi kullanılacak ve ultrasonik teknolojiden yararlanılacak.

Optik olanlardan farklı olarak daha hızlı ve doğru çalışan ultrasonik parmak izi sensörleri, parmak dokusunun 3D haritasını çıkartarak güvenliği ciddi oranda artırabiliyor. Geçtiğimiz hafta Xiaomi Mi Mix ile gündeme gelen “piezoelektrik” hoparlör sistemine de sahip olacağı söylenen model, teknolojik açıdan oldukça gelişmiş ve yenilikçi olacak gibi duruyor. Üç boyutlu yüz tanıma ve parmak izini birleştirerek biyometrik güvenliği ciddi anlamda artıracak firma, aynı zamanda seçme şansı sunacak. Biliyorsunuz halen birçok kişi parmak izini yüz tanımaya göre daha güvenli ve kullanışlı buluyor. Bu yüzden şirket oldukça doğru bir yolda gidiyor.

Samsung Galaxy S10 Plus

Samsung Galaxy S10 Plus da yolda. Şirketin normal modele 5,8 inç, Plus (+) modele ise 6,3 inç bir ekran koyacağı da gelen yeni bilgiler arasında yer alıyor. Bu normal modelin Galaxy S9 ile aynı, Plus modelin ise Galaxy S9 Plus’tan 0,1 inç daha geniş olduğu anlamına geliyor. Yeni ailede şimdi olduğu gibi farklı kamera sistemleri kullanması beklenmeyen şirket, bundan önce de Galaxy Note 9’u tanıtmaya hazırlanıyor. Modelin ağustos ayında geleceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Kaynaklar;
Log
Technodaily
Samsnewser

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here