Ana sayfa Mobil Samsung Galaxy Pocket (GT-S5300)

Samsung Galaxy Pocket (GT-S5300)

0

Sosyal trendlere uygun fiyatlı uyum

Samsung”da heyecan verici Galaxy S III”ünden sonra yeni-uygun fiyatlı Samsung modelleri günyüzüne çıkmaya başladı. Bu modellerden belki de en sade ve en çok yönlüsü ise Galaxy Pocket. Android 2.3 (Gingerbread) işletim sistemi kullanılan şık tasarımlı, hafif Pocket; sizi akıcı kullanımı ve Wi-Fi özeliği ile tüm iletişim platformlarında bağlantıda tutuyor. 10 x 6 x 12 cm boyutlarındaki yeni model, dokunmatik ekranın altında yer alan ikisi sanal biri fiziksel üç kontrol ile klasik Samsung ön panel görünümünden ayrılmamış. Aslında bu görünüm adeta bir ritüel olmaya başladı. Bu 3 butonlu görünüm ile bir Samsung”u neredeyse karanlıkta bile ayırt edebilmek mümkün hal almış durumda. Plastik kaplamayla çevrili, 320 x 240 çözünürlükteki 2.8-inç ekran boyutlu telefonun sağında açma-kapama ve solunda ses kontrolleri yer alıyor. üst kısmında ise USB girişi ile 3.5mm jack bulunuyor. Genel olarak ön yüzündeki tasarım ideal ve 97gramlık ağırlığı yüzümüzü güldüren bir diğer anekdot.
 
Samsung Galaxy Pocket
Sıra cihazın teknolojisine geldi. Aslında fiyatı nedeniyle hantal ve kullanışsız bir Samsung beklerken yanılıyoruz. Galaxy Pocket hızlı bir şekilde açılıyor. Bizi ekranda farklı paneller karşılıyor. Gerçek zamanlı verilerle burayı özelleştirebiliyor, giriş ekranının özelliklerini belirleyebiliyor ve kısayolları dilediğiniz gibi atayabiliyorsunuz. örneğin bu panellerden birini sosyal mecralarınızla diğerini işle ilgili uygulamalarla kullanabilirsiniz. Yüksek fiyatlı akıllı telefonlardan tek fark ise işletim sisteminin özelliği olan çok daha yoğun biçimdeki 2 boyutlu ikonlar. Ancak bunlar yinede de oldukça sevimli. Uygulamaların tümünün konumlandırıldığı menüde ise 4 panel var. Her panel yerleşik uygulamalarla birlikte16 uygulama kabul ediyor ve cihazınızda toplamda 64 uygulamaya yer verebiliyorsunuz. Aslında bu bir kısıtlama olarak düşünülebilir tabii ki ama bir başka deyişle de en güncel uygulamaları kullanmanızı öğütlüyor gibi.

 

2-megapiksel kameralı Galaxy Pocket”ta flaşsız kamera maalesef tatmin edici düzeyde değil. Fotoğraflar, biraz sönük kalıyor. Sosyal medyaya fotoğraf yüklemek istiyorsanız Samsung Galaxy Pocket”ta beklentileri düşük tutun. Ancak fotoğraflar ani anlarda, kaçırmak istemediğiniz fotoğraf anları için sizleri gülümsetecek düzeylere yakın. VGA video kaydı yapılabiliyor. Ancak video kaydı özellikle hareketli anların kaydı sırasında düşük düzeyde kalmakta. Fakat şunu da belirtmek lazım cihazın fiyatına bakarak beklentileri yüksek tutmamamız gerektiğini baştan belirtmiştik.
 

Dokunmatik ekranda yazı yazmak oldukça kolay. Mesaj yazmayı seven ancak büyük parmaklı biriyseniz bu durum biraz zorlayabilir sizi. 3G destekli cihazın Wi-Fi performansı da segmenti açısından ele alırsak tatmin edici. Sayfalar biraz yavaş açılıyor bunu belirtmek gerekiyor.
 

3 GB Dahili hafızalı cihazın 32 GB”a kadar MicroSD hafıza kartı desteği önemli bir artı puanı hak ediyor. Maksimum dolulukta test ettiğimiz Galaxy Pocket”ta herhangi bir yavaşlama gözlemlenmedi. Uzun pil ömrü de kullanıcına ciddi düzeyde avantaj sağlıyor. FM radyo özelliği de bulunan cihazda hoparlör özelliği ile müzik sesi dış ortama verilebiliyor. Ayrıca kulaklıkla gerçekleştirdiğimiz ses testinde sonuçlar berrak ve yine segment açısından başarılıydı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here