Ana sayfa Mobil Samsung Galaxy Note

Samsung Galaxy Note

0

Tablet mi Akıllı telefon mu?
 

Samsung”un IFA 2011″de duyurduğu Galaxy Note, tam 5.3 inç ekran boyutuna sahip. Şu haliyle Note için büyük bir akıllı telefon mu yoksa küçük bir tablet bilgisayar mı karar vermekte zorlanıyoruz. Zira sahip olduğu kapasitif HD SUPER Amoled dokunmatik ekran, tam 5.3 inç büyüklüğünde. Ekranın maksimum çözünürlüğü ise 1280×800.

Bu denli büyük bir akıllı telefonun büyük de bir işlemcisi olması şart.Cihaza, 1.4 GHz ARM-tabanlı çift çekirdekli işlemci eşlik ediyor. Başarılı bir optimizasyon ile birlikte donanım-yazılım uyumluluğu da sağlanması, 1.4 GHz işlemciden sonuna kadar faydalanmamızı sağlayacaktır.

Android 2.3 Gingerbread yüklü olarak gelen Galaxy Note, biri önde biri arkada olmak üzere iki adet kameraya sahip. Arka kamera 8 megapiksel, ön kamera ise 2 megapiksel çözünürlükte fotoğraf çekebiliyor. Ayrıca 30 fps”de1080p video kaydedebildiğini de unutmayalım.
 

samsung galaxy note
 
Galaxy Note bir hayli işlevsel bir cihaz. üstelik sadece 9.65 mm kalınlığında. Yani piyasadaki birçok akıllı telefondan daha ince bir yapıya sahip. Fakat ekkran boyutunun 5.3 inç olması ve bir akıllı telefondan çok, bir tablet bilgisayar görünümüne sahip olması, Galaxy Note”un kullanım kolaylığını sorgulamamıza sebep oluyor. Bu denli büyük bir cihazı telefon gibi kulağınızda tutup konuşmak hiç kolay değil.

S Pen adı verilen özel bir kalem, Galaxy Note”u daha etkili kullanabilmemize olanak sağlıyor. Bu kalem, kapasitif ekranın özelliklerini sonuna kadar kullanmayı başarıyor. Uygulama açıp kaparken, müzik çalarken veya fotoğraflar arasında geçiş yaparken bu kalemi kullanabiliyoruz.

Cihazın 16 ve 32 olmak üzere iki farklı modeli mevcut. Bu modeller Wi-Fi ve HSPA+ (21 Mbps) & Wi-Fi olmak üzere kendi içerisinde de çeşitli farklılaşmalar içeriyor. Ayrıca Galaxy Note, Samsung”un yeni ChatON iletişim servisini de destekliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here