Ana sayfa Haber Samsung Galaxy Note için Android 5.1 güncelleme çalışmalarına başlandı

Samsung Galaxy Note için Android 5.1 güncelleme çalışmalarına başlandı

0

Samsung Galaxy Note 3 ve Galaxy Note 4 modelleri için Android 5.1 güncellemesi üzerinde çalışılmalarına başlandı. Son dönemde yazılım olarak ağırlıklarını Note 4, Note Edge ve Galaxy S6 modellerine yoğunlaştıran Samsung, iki aydır Galaxy S5′in yanısıra Note 3 ve Note 4‘lere sürdüğü Android 5.0 Lollipop güncellemesini beklentilerden yavaş bir şekilde olsa da güncellemelere devam ediyor. Bu hafta itibariyle, klasik olarak 15’er günlük periyodlar halinde Note serisine, Note 2 haricinde Android 5.1 güncellemesi çalışmalarına başlandı. Android 5.1 ile birlikte ortaya çıkan bazı problemlerin de bulunduğu söyleniyor. LED bildirim konusunda ve güncelleme bildirimleri veya diğer bildirimler konusunda problemler yaşanıyor. Sürüm ile birlikte getirilmeye çalışılan bildirim görmemezlikten gelme seçeneği, mevcut problemlerin sebebi. Bunun yanısıra ek oturum açma konusunda yani yan profillerde de sıkıntı yaşandığı söyleniyor Android 5.1 güncellemesinde.

Samsung, özellikle Lollipop konusunda Galaxy Note serisi için oldukça titiz davranıyor. Android 5.0‘daki performans bozuklukları Android 5.1’de bulunmasa da, Samsung Galaxy Note 3 ve Note 4 modellerine Android 5.1 güncellemesi mevcut güncelleme tarihlerinden ve beklentilerden biraz daha geç bir süre içerisinde gelebilir. TouchWiz konusunda hafifletmelere giden Samsung’un, hala geliştirilme yolunda olan Android Lollipop sürümüne bakış açısı biraz soğuk. çalışmalara bakılırsa, Android 5.1 güncellemesi, Note serisine sonbahar döneminin ortaları itibariyle nüfusu az olan bölgelerde, Malezya veya Polonya gibi bölgelerde yayımlanacak. 

Mayıs ayının ortalarına doğru Galaxy Note serisi için Android 5.1 güncellemesinde performans bozukluğu var mı, yok mu, belli olacaktır. Galaxy Note serisinin Android 5.1‘deki performansı ile ilgili haftaya bilgileri güncelleyeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here