Ana sayfa Haber Samsung Galaxy Note ailesi Android 5.0 Lollipop güncellemesini almaya başladı

Samsung Galaxy Note ailesi Android 5.0 Lollipop güncellemesini almaya başladı

0

Samsung Galaxy Note serisinin çoğu modeline bu gece itibariyle Android 5.0 güncellemesi yayımlanmaya başlandı. En çok şaşırtıcı olan kısım ise düşünülenlerin aksine Galaxy Note 2 modeline de Android 5.0.2 güncellemesi yayımlanacak. Güncelleme bu gece itibariyle İngiltere, Fransa ve Hollanda’da göründü ve bu hafta itibariyle nihayet Türkiye’de de görülecek güncelleme. Beklentilerimizden yaklaşık 15 gün farkla daha geç gelen güncelleme, ilk olarak Galaxy Note 3‘den başlatılarak ardından Galaxy Note 2, Galaxy Note 4 ve Edge‘i takip ederek tamamlandı.

Başka bilgilere göre, Galaxy Note 2 Android 5.0.2 güncellemesi, ülkelere göre değişkenlik göstererek erken veya geç gelme ihtimali bulunuyor. İngiltere’de Note 3’ler ile aynı anda yaymlanırken diğer ülkelerde Note 2 Android 5.0 güncellemesi henüz yayımlanmadı.

Galaxy Note 3 modelinin akıbeti biraz daha farklı. Meksika’dan başlatıldı Samsung Galaxy Note 3 Android 5.0.2 güncellemesi, ardından ABD ardından da avrupa ve Türkiye’nin bazı kullanıcılarında da indirilmeye sunuldu. Galaxy Note 3, Android 5.0.2 Lollipop güncelleme konusunda Note 4 modeline nazaran daha geniş kitleye ulaştı.

Samsung Galaxy Note 4 Android 5.0.2 güncellemesi, ağırlıklı olarak avrupa ülkelerinde göründü, Almanya, İspanya, çek Cumhuriyeti’nin ardından Polonya’ya da yayımlandı, bu hafta bitimine yakın Türkiye’ye de gelecek Android Lollipop güncellemesi.

Güncellemeden önce, Android güncellemesi olarak görünmeyen, numaralı bir güncelleme raporu ulaşacak kullanıcılara. Bu güncellemenin ardından Galaxy Note’larınıza Android 5.0.2 güncellemesi yayımlanmış olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here