Ana sayfa Donanım Samsung Galaxy Note 8 yeni bir hız testinde, iPhone 8 Plus”ı solladı

Samsung Galaxy Note 8 yeni bir hız testinde, iPhone 8 Plus”ı solladı

0

Birkaç haftadır piyasada olan Galaxy Note 8″in artık baş etmesi gereken, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus formunda iki adet cihaz var. Apple”ın telefonları Samsung”unkinden biraz daha ucuzlar ama yine de Note 8″i tercih etmek için bazımakul nedenler olabilir. Cihazın bir adet S Pen kalemi var, üstelik ekranı daha iyi, v.s. v.s. Peki ya daha hızlı olabilir mi? Şaşıracaksınız ama, evet.

Samsung”un son çıkardığı telefonlar genel itibariyle yavaş değiller ama, işleri yoluna koymak için pek de aceleci davranmadıklarını söylemek de yerinde olur. Samsung cihazın hızından çok, batarya ömrüne odaklanmış gibi görünmekle birlikte Note 8, Galaxy S8″e oranla daha bir enerjik görünüyor. Benzer donanımlara sahip iki model için şaşırtıcı bir durum. özel öneme sahip bir diğer faktör ise, Note 8″in fazladan hafızaya sahip olması (6GB”a karşı 4GB). Zira cihazlarda RAM, uygulamaların arka planda daha iyi çalışmalarını sağlayan yegane faktörlerden biridir.

Yeni yayınlanan bir videoda (aşağıda izleyebilirsiniz) iPhone 8 Plus, uygulama yarışını az farkla Note 8″e kaptırmış görünüyor. Telefonların gerçek hayattaki performanslarını ölçmek için son zamanlarda artan şekilde kullanılan ortak bir yöntem, aynı anda bir çok uygulamayı ne hızla açtığını görüntülemek. Mükemmel bir hassasiyet sağlamasa da, yapay göstergelerden daha somut anlam ifade eder kullanıcılar için. Videoda Facebook, Instagram ve Photoshop Mix uygulamalarının hepsinin açıldığı yarışmanın ilk aşamasını iPhone, burun farkıyla kazanıyor. Fakat uygulamalar tekrar açıldıklarında bu sefer Note 8 kapıyor liderlik bayrağını.

iPhone”un performansı inkar edilemeyecek şekilde iyi, ama Apple”ın uygulamalar için arka plan özellikleri bilinçli olarak sınırlandırılmış. Note 8 test esnasında tüm uygulamaları aktif hafızada tutmayı başararak, aniden açabiliyor. Not olması babında şunu da belirtmek isteriz: Cihazın, uygulamaları arka planda bekleme modunda tutmaya devam ederken, batarya ömrünün buna rağmen ortalamanın üzerinde olması gerçekten ilginç.

Anlattıklarımızdan çıkarılacak sonuç şu ki Note 8, arka plandaki işlem sayısından feragat etmeden sağlanan hız noktasında iPhone 8″le ya başa baş gidiyor, ya da üstün geliyor. Vaktiyle bir mesajlaşma uygulamasını birkaç dakikadan fazla hafızada tutamayan Galaxy S6 günlerinden bu yana kaydedilmiş müspet bir ilerleme. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here