Ana sayfa Mobil Samsung Galaxy Note 8 Geekbench”te ortaya çıktı

Samsung Galaxy Note 8 Geekbench”te ortaya çıktı

0

Bu yıl çıkması en çok beklenen üç telefon modeli kaldı. Bunlardan biri LG V30, diğeri Apple iPhone 8 ve sonuncusu da Samsung Galaxy Note 8. Galaxy Note 8 üç model arasında tanıtılacak olan ilk model olacak zira samsung 23 Ağustos”ta “Unpacked” etkinliğini gerçekleştireceği zaman modelle ilgili bazı açıklamalarda bulunacak. Yüksek teknolojili fablet, geçen yılki Samsung Galaxy Note 7 modeli iki kez toplandıktan ve sonrasında raflardan kaldırıldığı için mikroskop altında olacak. Batarya sorunlarından ötürü olduğu düşünülen bir dizi patlamalardan sonra fablet, sahneden silinmişti.

Samsung Galaxy Note 8 bugün Geekbench”te, SM-N950F model numarası ile keşfedildi. Test için kullanılan telefon, uluslararası modellere entegre edilen Exynos 8895 chipsetini taşıyor. Chipsetin testi esnasında octo-core işlemci, 1.69GHz”lik clock speed”de (saat hızı) performans gösterdi. Modelin Amerikan versiyonlarında ise Snapdragon 835 chipseti kullanılacak. Geekbench testi aynızamanda Samsung”un cihaz içerisinde 6GB RAM kullanacağını gösteriyor. Yazılım tarafında ise Android 7.1.1 ön yüklemeli olarak gelecek.

Geekbench”in tek çekirdekli testinde Galaxy Note 8 1984 puan alırken, çok-çekirdekli testte ise 6116 puan topladı. Bu her iki skor da Mayıs ayında Exynos 8895 chipseti üzerinde çalışan Samsung GalaxyS8″in gerisinde kalıyor. Zira o zamanlar tek çekirdekte 2121, çok çekirdekte ise 7101 puan toplamıştı. 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here