Ana sayfa Haber Samsung Galaxy Note 6 20 Ağustos”u bekliyor!

Samsung Galaxy Note 6 20 Ağustos”u bekliyor!

0

Samsung Galaxy Note 6 – en azından bilinen isimi bu- çok büyük bir ihtimalle 20 Ağustos 2016 tarihinde tanıtılacak. Geçtiğimiz dönem, Galaxy Note 5 modeli 27 Ağustos 2015 tarihinde İstanbul’da tanıtılmış ve birkaç hafta içerisinde piyasaya sürülmüştü. önceden Samsung, Note modellerini IFA fuarlarında tanıtıyordu ancak eylül ayı ve MWC’deki akıllı telefon bombardımanına yönelik geliştirdiği strateji sonucu Note modellerini artık yaz aylarında tanıtıyor.  Samsung Galaxy Note 6’nın fiyatıyla ilgili görüşümüz ise, yaklaşık 2,800 TL’lik başlangıç fiyatı olacaktır, geçtiğimiz yılın Note 5’i de Galaxy S6 modelleriyle karşılaştırıldığında biraz daha düşük bir fiyat oranına sahipti.

Samsung Galaxy Note ailesinin en sempatik yanı S Pen donanımı. S Pen, cihazın farklı formlarda kullanılmasını sağlarken Samsung’un Galaxy türü amiral gemilerine yeni I/O geliştirdiği de söyleniyor. Note’ların kullanıcılarına baktığımızda yaş grafiği biraz daha artıyor böylece Samsung bu modellere Enterprise donanımlar da eklemesi gündemde. Henüz resmi birşey yok ancak Samsung Galaxy Note 6’da kalemin yanısıra bir farklı aksesuar da sunulabilir. Bu aksesuar 2. kalem olması kuvvetle muhtemel.

Galaxy Note 6’nın tasarım dedikodularıyla ilgili, Samsung’un edge hareketi büyük ihtimalle tasarımın ana konusu olacak. Fakat bana göre Samsung bu dönemler için tasarım değişikliklerini tamamladı ve genel olarak edge üzerinden tasarım değişiklikleri uygulayacaklar. Şimdi ise Samsung uzun döneme yönelik TouchWiz’in yapısını ve arayüz tasarımını değiştirecek. Tasarımdaki en büyük değişikliklerden bir tanesi ise, Google’ın Material Design diline daha fazla uyabilen bir model olacak. Böylece TouchWiz’in şimdiki arayüz tasarımını tamamiyle unutun, saf Android’lerin arayüzüne benzer bir tasarıma sahip olacak, TouchWiz. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here