Ana sayfa Haber Samsung Galaxy Note 5 masaüstü yayıncılığa gebe

Samsung Galaxy Note 5 masaüstü yayıncılığa gebe

0

Samsung Galaxy Note 5, Türkiye’de geçtiğimiz hafta tanıtıldı ve aynı zamanda piyasaya da sürülmeye başladı. Aslında bakılırsa Samsung, Galaxy Note 5 ile ilgili garip bir hamle yaparak avrupa’da Note 5 satışı gerçekleştirmeme kararı aldı fakat Türkiye’deki satış rakamları sonucunda Galaxy Note 5 için herhangi bir Türkiye ambargosu uygulanmadı. Kötü özellikleri var, iyi özellikleri var, beğendiğimiz ve beğenmediğimiz özellikleri var. Bu özellikleri sizler için fotoğraflarıyla detaylı olarak ilerleyen günlerde bir inceleme yazısı ve videosu aracılığı ile sunacaz fakat, daha da önemlisi, Galaxy Note 5‘in ve sonraki nesil Note serilerinin nelere gebe olduğu, şimdilik en önemli ve dikkat çekici konu. 

Samsung Galaxy Note 5′in reklamlarında ısrarlar vurgulanan kalem özellikleri, üstü kapalı bir şekilde reklamlarda bahsedilirken, kalem özelliği yani Galaxy S Pen özelliği daha fazlasını yapacak gibi görünüyor. Günümüzde Mac’lerin elinde bulundurduğu masaüstü yayıncılık sektörü, Galaxy Note 5 ile yenilenen kalem teknolojisiyle tekrar şekillenebilir, mobil hale gelebilir. örneğin Bluetooth aracılığı ile Adobe Photoshop‘a bağlanan Note 5, PC-Note 5 köprüsü oluşturarak çizimleri Note 5 kalemiyle gerçekleştirilmesini sağlayabilir. Aslında “olanaklı” bir durum değil, akibeti açısından “kesin olduğunu söyleyebilirim size. 

Mimari çizimler, 3D modelleme çizimleri, Flash çizimleri, Adobe Photoshop çizimleri ilerleyen dönemde Note serisindeki Galaxy S Pen öncülüğünde akıllı telefonlara gelecek gibi görünüyor. Ek olarak belirtmeliyiz ki bunda sadece Samsung’un geliştireceği uygulamalar vs önemli rol oynamıyor, Adobe’un veya Autodesk’in geliştireceği kalem – tablet uygulamaları da oldukça önemli.

Belki de sizlerin geliştireceği bir uygulama ile, mimarlar Note 5‘lerinden sanki kağıda çiziyormuşçasına PC üzerinde 3 boyutlu modellemeler gerçekleştirebilir. Bir kurcalayabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here