Ana sayfa Haber Samsung Galaxy Note 5″in yol haritası

Samsung Galaxy Note 5″in yol haritası

0

Samsung, bugün Galaxy Note 5 modelini daha teknik ve detaylı bir şekilde basın mensuplarına tanıttı. Açıkçası New York’taki tanıtımdan daha mantıklı ve daha geniş kapsamlı bir lansmandı, bütün detayları vve Galaxy Note 5‘in muhtemel yol haritası bu toplantıda bahsedildi. Kafalardaki Galaxy S6 edge+ ve Galaxy Note 5 soru işaretleri de tamamlandı, artık Galaxy Note 5’in neye hizmet edeceğini ve kullanıcı kitlesi açısından tamamiyle nerelerde olacağını biliyoruz. 

Samsung Galaxy Note 5 incelemesini mümkün olabildiğince hızlı ve sağlıklı bir şekilde aktaracağız, bu haberle birlikte kısa bir kitlesine dönük bir bakış sağlayalım. Galaxy Note 5’in özelliklerine kısaca bir göz atmak gerekirse:

5.7″ QuadHD 2560×1440

518 ppi

LTE desteği

3,000 mAh batarya

14nm’lik Exynos 64 bit desteği 

4GB RAM ve DDR4 RAM

özellikler bunlar, yazılımlarında Galaxy Note 5 için hazırlanan TouchWiz var, bu TouchWiz Note 4’e oranla Galaxy S Pen ile ilgili kullanım konusunda farklılıklar var. Kullanıcı arayüzü açısından eğer aceleci biriyseniz veya işinizden ötürü sürekli not almanız gerekiyorsa, Note 5’in S Pen donanımı ve TouchWiz’i daha fazla profesyonele yaklaşmış. Fakat S Pen ile ilgili titrek ellere bir şeyler yapılması lazım. 🙂 TouchWiz’de, Galaxy Note 4 ile oranla bloatware açısından pek farklılık görünmüyor. Tam olarak inceleme bitmemiş olsa da, bloatware yapısı sanki aynı gibi. 

Tasarımı açısından olumlu düşüncelere sahip olmasam da, Note serisine yakışır bir tasarım değişiklikleri bulunuyorr. Akıllıca; ne çok radikal tasarım değişiklikleri var, ne de Note 4’e benzerlikleri var.  İyi bir denge. Materyali ile işlemcisi arasında çok iyi bir uyum olduğunu düşünüyorum. 2 saat boyunca ciddi bir şekilde yorup zorladım Note 5’i, herhangi bir ısınma gibi bir problem yaşanmadı. Tabi daha detaylı raporu Galaxy Note 5 incelemesinde paylaşacağız.

Samsung, Galaxy Note 5’i, 25 ile 40 yaş ortalamalı profesyonel kullanımlara, gazetecilere ve çok fazla enformasyon kullanan kullanıcılara sunuyor. Eğlence gibi içerikler elbette Note 5’te de var ancak eğlence meselesi daha çok Galaxy S6 edge+‘ya aktarılmış. 

Son olarak, Galaxy Note 5‘in güvenlik altyapısında BlackBerry’nin olduğunu düşünüyorum. Fakat firmadan herhangi bir onay almadığımız için henüz bu dedikodu bir rafta şimdilik.

Note 5 incelemesi, çok yakında yayımda ve yayında olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here