Ana sayfa Haber Samsung Galaxy Note 5 için yeni bir materyal denenmiş

Samsung Galaxy Note 5 için yeni bir materyal denenmiş

0

Samsung, yeni nesil Galaxy modellerinde kullanılması için yeni bir materyal patenti almış. Bilgilere göre 2 yıl önce alınan bu patent, yeni nesil Galaxy Note 5’lerde Samsung tarafından kullanılacak. Kullanılacak ifadesinin yanısıra aslında “denendiği” veya “test edildiği” vurgulanarak test ediliyor. Böylece kesinlikle uygulanacak olmasıyla ilgili net bir bilgi yok. Samsung, yeni materyalini materyal üretiminin maliyetlerini düşürmek adına geliştirdi. Yani aslında teorik olarak geleneksel materyallerden görünüş ve dokunuş itibariyle fazla farklılık yok, doğada çözünürlüğü, ağır metal kullanımı ve maliyet açısından düşünülerek geliştirilmiş. Bir başka deyişle Galaxy Note 5’ler için denenen, test edilen materyal patenti hafiflik, ekstradan sağlamlık gibi ekstra vazifeleri olmayacak. Aslına bakılırsa Samsung’un, Galaxy Note serisine sağlamlık açısından sabir bir sabıkalı olmasa da materyaline bir doping uygulaması gerekiyor.

Samsung Galaxy Note 5 ile tanıtılması beklenen, Samsung‘un mini mini birler, çalışkan ikiler cihazı Galaxy S6 Mini için herhangi bir materyal detayı yok. Materyal açısından Galaxy S6 serisinden farklılık görünmeyecek gibi.

Samsung Galaxy Note 5‘lerde, arka kapak deri görünümü devam edebilir, bununla ilgili sorun şimdilik yok fakat Samsung’un asıl üzerinde durduğu konu cihazın iskeletinde kullanılmış olan materyaller.

Geçen yılki raporlara göre firmalar cihaz üretimlerinde kullandıkları ağır metaller ve doğaya düşman materyalleri “azdan” “sıfıra” düşürme kararı aldı. özellikle bu konuda Dell, Microsoft, LG, Sony gibi üreticilerin ciddi çalışmaları bulunuyorken Lenovo, bu konuda biraz geride kalan bir firma. Firmanın da yeni nesil materyaller konusunda çalışmaları var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here