Ana sayfa Haber Samsung Galaxy Note 5 beklenen özellikleri

Samsung Galaxy Note 5 beklenen özellikleri

0

Samsung Galaxy Note 4 gibi IFA 2015‘te tanıtılması beklenen bir Galaxy Note modeli Note 5. İnternet üzerinde pek fazla sağlıklı bilgi-bilgiler bulunmamasına rağmen Galaxy Note 4 ve Galaxy S6 üzerinden Galaxy Note 5 çıkarımı yapılabiliyoruz. Galaxy Note 5′te dikkat çeken başlıca özellikler, tasarımı, materyali ve ekran teknolojisi

Samsung‘un resmileşen ekran teknolojisi olan Super AMOLED, 2016’nın Galaxy S serilerine liderlik edebilecek şekilde yeni anlayışıyla Note 5‘te olacak. Kritik durum ise internet üzerindeki bilgiler Note 5‘in 4K’ya sahip olacağını söylüyorken bize gelen bilgiler ise Note 5‘in 2. ürünü, Edge gibi olan modeli 4K çözünürlük ile gelecek, standart modeli ise 2K Super AMOLED barındıracak.

Android 5.1.1 sürümüyle sunulacak olan model, Exynos işlemcisi ile donanımlandırılsa da test modelleri arasında 2 farklı Exynos çeşidi ve Snapdragon sistemi bulunuyor.

Bunun yanısıra Samsung Galaxy Note 5’in materyali iki farklı şekilde yansıyacak. Note 5’in ekran tasarımı ve arka kapak üzerindeki deri tercihi. Deri materyali, diğer Note serilerindeki gibi değil, daha yumuşak ve kullanıcıya reaksiyon verebilecek bir deri kaplama bulunması olacak. Materyalin yanısıra ekran teknolojisi, Samsung’un getirdiği Edge hareketini barındıracak, kavisli değil ancak Edge tasarımlı. Galaxy S6’ların tanıtımından önce, Samsung Galaxy’lerin 3 edge ekranlı modellerinin olacağı söyleniyordu, belki bu 3 edge ekran Note 5 ile gelebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here