Ana sayfa Haber Samsung Galaxy Note 4 Android Marshmallow raporu

Samsung Galaxy Note 4 Android Marshmallow raporu

0

Samsung, Galaxy Note 4 ve Galaxy S6 modellerinin Android Marshmallow güncellemesini bitirdi gibi. Sürümün, Samsung’un ararüz yazılımına göre uyumu büyük ölçüde tamamlandı ancak ufak çapta bazı Microsoft uygulamalarında ve standalone (tek başına, bağımsız) çalışan uygulamalarla sorun yaşıyor. Facebook Messenger, LinkedIn mobil uygulaması, bu problemlere neden olurken Samsung’un kendi uygulamalarında, WhatsApp uygulamasında pek fazla problem yok gibi. Bunlara ek olarak Samsung’un yazılımcıları daha önce meydana gelen Wi-Fi ve diğer bağlanabilirlik sorunlarını da çözümledi, Android Marshmallow test sürümlerinde. Yani kaynaklara göre Galaxy Note 4 modelinde şu sıralarda Android Marshmallow sürümü yüzde 65 verimli bir şekilde çalışıyor.  Muhtemelen Samsung, Galaxy Note 4 için bu ay içerisinde uygulama – işletim sistemi uyumluluklarını ve uyumsuzluklarını çözümleyecek ve ardından cihazın uzun dönem kullanımına yönelik geliştirmeler yapacak.

Samsung Galaxy Note 4 Android Marshmallow güncellemesi biraz zaman alabilir çünkü Galaxy Note 4’ün uzun dönem kullanılmış halinin Android Marshmallow’a reaksiyonunu test edecekler ve uygulama veya arayüz kaynaklı problemleri böylelikle çözecekler. Samsung’un elindeki cihazların, daha fazla bir kullanıcının elindeki telefona benzer hale gelmesiyle birlikte yazılımcılar daha olumlu yaptırımlar uygulayarak, geçtiğimiz Android Lollipop sürümüne nazaran daha sağlıklı bir geçiş planlıyorlar. 

Bunlara ek olarak Samsung, Galaxy Note 4, Galaxy Note 6 ve Note 5 Android Marshmallow güncellemeleriyle ilgili mobil için yeni uygulamaları sunabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here